Україна запустить першу сонячну електростанцію у Чорнобилі

Україна готується запустити свою першу сонячну електростанцію на території Чорнобильської АЕС.
Про це пише AFP, інформує Українська правда.

Нова електростанція потужністю 1 мегават знаходиться всього в ста метрах від нового «саркофага» - гігантського металевого купола.

«Ця сонячна електростанція може задовольнити потреби селища середнього розміру», або близько 2000 квартир", - сказав в інтерв`ю голова українсько-німецької компанії Solar Chernobyl Євген Варягін.
За його словами, сонячна установка повинна запрацювати протягом декількох тижнів.

Компанія витратила мільйон євро на установку 3800 фотоелектричних панелей, розміщених на площі 1,6 гектара, і сподівається, що інвестиції окупляться протягом семи років.

«Кількість сонячного світла тут така ж, як і на півдні Німеччини», - говорить Варягін.
Україна, яка припинила закупівлі природного газу у Росії, прагне використовувати потенціал Чорнобильської зони відчуження, яка оточує атомну електростанцію і не придатна до сільського господарства.

Установка величезного купола над руїнами пошкодженого реактора трохи більше року тому дозволила реалізувати проект сонячної електростанції.

В результаті, радіація поблизу заводу впала до 10% від попередніх рівнів, згідно з офіційними даними.
Проте, запобіжні заходи, як і раніше необхідні: сонячні панелі закріплені на бетонних блоках, а не розміщені на землі.

Грунт залишається забрудненим, пояснює Варягін.
«Ми не можемо бурити або копати тут через суворі правила безпеки», - говорить він.

У минулому році консорціум завершив будівництво сонячної електростанції потужністю 4,2 мегавата в радіаційній зоні у сусідній Білорусі, недалеко від Чорнобиля.

Влада України запропонувала інвесторам майже 2500 гектарів (25 квадратних кілометрів) для потенційного будівництва сонячних електростанцій в Чорнобилі.

«Київ отримав близько 60 пропозицій від іноземних компаній, в тому числі американських, китайських, датських і французьких, які розглядають можливість участі в майбутніх сонячних розробках в цьому районі», - повідомляє прес-секретар Державного агентства з управління зоною відчуження Олена Ковальчук.

Інвесторів приваблює «зелений тариф», який «перевищує в середньому на 50 відсотків європейські тарифи», - сказав Олександр Харченко, виконавчий директор Дослідницького центру енергетичної промисловості.

Він додає, що дешева земля і близькість енергетичних мереж роблять Чорнобиль особливо привабливим, хоча західні інвестори не поспішають - існують проблеми з безпекою, а також з бюрократією і корупцією.

Нагадаємо, сонячні електростанції в Україні хочуть будувати дві китайські компанії, а литовська компанія планує заснувати підприємство з виробництва сонячних модулів на Херсонщині.
 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: