Рівнянам можуть обмежити доступ до соцмереж лише через суд

Ілюстраційне фото: Публіцист

Нині рівняни обговорюють новий указ Президента України щодо застосування санкцій, які передбачають блокування mail.ru, «Яндекса», соцмереж «ВКонтакте» та «Однокласники». Обмежувальні санкції передбачають заборону Інтернет-провайдерам надання послуг з доступу до цих ресурсів. Про це інформує кореспондент ERVE.UA.

Як повідомляє газета «День», «Укртелеком» уже розпочав роботи відповідно до рішення РНБО. Про це заявив директор з корпоративних комунікацій «Укртелекому» Михайло Шуранов.

«Колеги, враховуючи велику зацікавленість в питанні блокування доступу до певних інтернет-ресурсів, пропоную вашій увазі позицію Укртелекому: «Укртелеком виконує вимоги Указу Президента України №133/2017 щодо заборони надання послуг доступу до веб-ресурсів, вказаних у тексті указу. Процес доволі складний і вимагає певного часу, враховуючи значну кількість ресурсів. Роботи вже розпочато. Вони проводитимуться поетапно та, за попередньою оцінкою фахівців, триватимуть від кількох діб до тижня», - каже Шуранов.

Однак, як повідомляє «Детектор Медіа» представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига заявляє, що за українським законодавством блокування будь-яких Інтернет-ресурсів можливе лише у судовому порядку.

«У нашому законодавстві не передбачено обмеження доступу до сайтів без рішення суду. Тобто, якщо є рішення, то доступ може бути обмежено. Іншої процедури не існує. – сказав він. – Стосовно юридичних осіб можуть прийматися обмеження, але стосовно блокування сайтів…у нас таке поняття є, але тільки через суд. Тому для мене буде цікаво подивитись, яким чином Інтернет-провайдери будуть виконувати указ президента», - зазначає Михайло Чаплига. 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: