Гройсман: мінімальна зарплата в 2018 році підвищуватися не буде

Середня зарплата в Україні може піднятися до 10 тисяч гривень в цьому році, але мінімальний оклад поки підвищуватися не буде. Про це прем`єр-міністр Володимир Гройсман сказав в інтерв`ю «Інтерфакс-Україна», пише Обозреватель. За його словами, нещодавнє підвищення рівня мінімальної заробітної плати підштовхнуло до збільшення і показника середньої зарплати в країні.

«Ми зробили дуже системний крок, який, на мій погляд, відкрив ще одну можливість, а саме розморозити в цілому заробітні плати. Можна сказати, що ми почали повертати борги працюючим українцям, тому що їхня праця довгий час був недооціненим. Мінімальна заробітна плата підштовхнула середню зарплату. Я вважаю, що в цьому році середня заробітна плата вже може бути близько 10 тисяч гривень», - сказав Гройсман.

Прем`єр підкреслив, що зараз немає можливості для прийняття рішення про підвищення мінімальної зарплати, але це не завадить зростанню середнього окладу в країні.

«У чому питання підвищення мінімалки? Мінімалка залежить від розвитку національної економіки, вона повинна бути посильною для роботодавців. Крім того, вона тягне за собою і бюджетні витрати. Це все повинно бути збалансованим. 3,2 тисяч гривень - це був наш чіткий розрахунок . Тому будемо йти далі, і як економіка буде реагувати, так ми і будемо рухатися далі», - пояснив глава уряду.

Гройсман зазначив, що виступає за те, щоб і мінімальна, і галузеві зарплати росли.

«Сподіваюся на те, що ми зможемо це робити далі, але зараз можливості для такого рішення немає», - сказав прем`єр.

Відзначимо, що мінімальна зарплата в Україні зараз становить 3723 гривень а середній оклад - 7828 гривень. 20 квітня віце-прем`єр-міністр Павло Розенко заявив про намір уряду розглянути підвищення мінімальної заробітної плати до 4200 гривень.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: