Чорнобильська катастрофа: про що не говорять вголос

фото:znaj.ua

26 квітня 1986 року на четвертому реакторі АЕС у Чорнобилі стався вибух, рівнозначний наслідкам 500 атомних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму. Взимку 2000-го року Україна офіційно ухвалила рішення про остаточне закриття станції. Того дня зупинили останній діючий енергоблок №3, і перед атомниками постало нове завдання: перетворити Зону відчуження на екологічно безпечний простір.

Насправді радіація не має ні кольору, ні запаху, ні смаку, але всі її дуже бояться. Як все відбувається насправді? Ви потрапляєте на небезпечну територію, але нічого надзвичайного не помітите. Повітря тут здається чистим, нагадують про катастрофу таблички з попередженнями, які повсюдно розміщені в найзабрудненіших ділянках Зони.

Дороги тут рівні, вибоїн немає – і справді, звідки їм взятися, якщо мало хто сюди приїде, хіба що цікаві туристи і сталкери, що часто одне й те ж. За регламентом, ці авто повинні пересуватися зі швидкістю не більше ніж 40 км/год., щоб вантаж не розсипався. У Чорнобилі досі працюють близько 6 тисяч осіб, на ЧАЕС постійно задіяно 2,5 тис. осіб персоналу, не рахуючи підрядних бригад, до 27% - жінки.

Допустима норма для співробітників у 20 разів перевищує норму для звичайного населення. Наприклад, у надсучасній лабораторії - Державному спеціалізованому науково-виробничому підприємстві «Чорнобильський радіоекологічний центр» – люди отримують у середньому 5 тис грн.

Усі вони працюють вахтовим методом: два тижні перебувають у Зоні, а два тижні реабілітуються. Вночі тут ніхто не вмикає ліхтарів, освітлення з`являється вже тільки в районі Іванкова. Радіація не поширюється рівномірно навколо ЧАЕС, а осідає острівцями. Деякі ділянки 10-кілометрової Зони в рази небезпечніші, ніж територія, прилегла до АЄС. Туристичні маршрути відносно безпечні, місцями радіація не перевищує 18-20 мкР/год. Для порівняння, радіаційний фон Києва станом на сьогодні становить 11 мкР/год.

Сама Зона складається з трьох частин: 30-кілометрова зона відчуження, з якої в обов`язковому порядку було відселено все населення, 10-кілометрова зона навколо станції, де й дотепер сконцентровано найвищі показники радіоактивного забруднення, і особлива зона - промисловий майданчик ЧАЕС.

Джерело: znaj.ua

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: