8 травня - Україна відзначає День пам`яті і примирення

День пам`яті і примирення Генеральна Асамблея ООН у 2004 році запропонувала відзначати один із днів, які традиційно у всьому світі вважаються днями перемоги над нацизмом – 8 або 9 травня. Україна відзначає День пам`яті та примирення 8 травня , разом з багатьма європейськими країнами.

У роки незалежності в України виникло, що називається, багато питань до Дня перемоги. І в зв`язку з непростою історією російсько-українських відносин в ХХ столітті, і тому, що в Росії 9 травня перетворили в фальшивку, інструмент пропаганди, з жахливими гаслами типу «Чи можемо повторити» і абсурдними спробами поширити акцію «Безсмертний полк» на Японію і Арабські Емірати.

Тому логічно, що Україна постаралася дистанціюватися це свято в його «радянському» вигляді. Президент України Петро Порошенко підписав в 2015 році указ про нове свято - День пам`яті і примирення, мета якого «гідно вшанувати подвиг українського народу, його значному внеску в перемогу антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні, і висловити повагу всім борцям проти нацизму».

Джерело: Новини України

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: