Візок і ціпок: у Рівному провели незвичну ревізію з чемпіоном світу (ФОТО)

Наша європейськість визначається і в тому, як ми готові рахуватись із людьми з особливими потребами. Хто це сказав – важко згадати, але сказано об’єктивно. Перевірити це на практиці вирішили двоє «особливих» людей: слабозорий голова ГО «Генерація успішної дії» Петро Поліщук та чемпіон світу з танців на візках Іван Сівак. Для ревізії обрали ЦНАП, який відкрив сам Петро Порошенко і який задекларовано як найдоступніший заклад області. Про це інформує кореспондент ERVE.UA, який спостерігав за незвичним рейдом. 


У Центрі надання адмінпослуг  про такий «похід» не знав ніхто, тому для них це стало певною несподіванкою. До їх честі – витримали вони такий візит достойно і по-європейськи: жодного «кривого» слова. Першим, маючи статус чемпіона, на ревізію вирушив Іван Сівак. Долаючи пандус він одразу коментує: 

- Нахил нормальний, кут не «тупий», як іноді буває. Поручні, можливо, трохи зашироко, але я піднятись можу. Щодо вхідних дверей, то, мабуть, не вистачило просто коштів на розсувні. У розвинених країнах переважно розсувні. Сподіваюсь, ми до цього колись дійдемо, - каже візочник. 

Заїхати всередину Іванові Сіваку допомогла Олександра. Симпатична працівниця одразу ж зайнялась особливим відвідувачем, буквально за кілька хвилин розповіла чемпіону світу, які послуги надає ЦНАП, а він у кінці просто попросив показати вбиральню. Титулованого візочника одразу ж проводять кількома залами та коридором. Він помічає, що направляючі вказівники «по маршруту» на стіні відсутні, тому радить в майбутньому про це подумати. Що ж до самої вбиральні, то Іван Сівак навіть не знаходить, до чого можна було б придертись: кнопка виклику допомоги є, усі поручні на місці, а в самому туалеті місця достатньо, щоб розвернутись і з милицями, і на візку. Спецтуалету із 10 балів Іван ставить 9,5. 

- Якби були вказівники – була би тверда десятка. А так є ще до чого прагнути. Хоча я приємно вражений тим, як зроблено це місце, - каже чемпіон світу. 

На виході він вирішує перевірити, чи зручно було б йому спілкуватись із працівником ЦНАПу, якби довелось під’їхати до столу. Але і стіл виявляється таким, як треба. 

- В деяких банках, державних установах столи і стійки такі, що мені навіть людини за нею не видно, не кажу вже нормально підпис поставити. А тут стіл якраз в пору. Я не просто хочу, а маю право вимагати нормальних умов для людей з особливими потребами. Не всі прислуховуються, але тут я бачу зародки європейськості. Цей ЦНАП – без заперечення найдоступніший для візочників заклад в області. Є деякі моменти, але сказати, що це критичні недопрацювання – не можу, - підсумовує Іван Сівак. 

Своє бачення доступності має і слабозорий Петро Поліщук. Для людини з ціпком, наприклад, площа, вкладена плиткою – дещо незручна: щоб палка не встромлялась між шви під час ходьби – її доводиться водити вліво-вправо у припіднятому положенні. Однак уже перед самими сходами Петро Поліщук не може повірити: недешеву тактильну плитку, яка попереджає про небезпеку – таки поклали. Саме вона попередила/поінформувала, що попереду -  сходи. -Добре, що поклали. Це поки що перший випадок у Рівному. І жовтих контрастних ліній на землі, на стінах, при вході достатньо, людина із залишками зору зможе зорієнтуватись, - каже пан Поліщук. 

Єдиним зауваженням з вулиці слабозорий ревізор називає тишу над дверима. Замість неї мав би стукати звуковий маячок, який є на кожному вході столичного метро. Після зауваження Петра Поліщука у ЦНАПі демонструють, що зі звуковим маячком усе добре – він справний.- З самого початку він у нас працював. Але люди, які виходять перепочити, подихати свіжим повітрям нарікали, що він постійно цокає і набридає. Тому ми прислухались до зауважень і тимчасово його вимкнули, - коментує директор Центру надання адмінпослуг Віталій Герман. Що ж до ревізора, то біля входу він «нащупав» три тактильних плитки, які покладені неправильно і збивають із напрямку руху. Назвати значним недоліком Петро Поліщук не зміг, але констатував по факту: це – порушення норм при вкладанні такої плитки. 

Але загалом і Іван Сівак, і Петро Поліщук ревізією ЦНАПу залишились задоволені. Його, кажуть, не соромно показати й іноземним гостям з інвалідністю. Крім того, додали «ревізори», вони мають велику надію, що усі будівельники братимуть приклад із цього об’єкта і рахуватимуться із потребами тих, у кого життя – не цукор. Ніхто ж бо не застрахований опинитись завтра із ціпком або на інвалідному візку. 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: