Священик судиться за ділянку з АТОвцями, аби вирощувати там смородину

Автор фото: Юрій Дюг

Сьогодні,19 травня, в Апеляційному суді Рівненської області вже вдруге відбулося засідання у справі по земельній ділянці поблизу села Обарів. Священник УПЦ (МП) Микола Ільчук у військовослужбовців Тетяни Камерістової та Олександра Климюка хоче відсудити землю. Проте сам Ільчук на друге засідання не з’явився. Виявилося, що чоловік в реанімації. Про це інформує кореспондент ERVE.UA.

Ще у серпні минулого року головне управління Держгеокадастру у Рівненській області учасникам АТО Олександру Климюку та Тетяні Камерістовій дало право дозволу на отримання двох земельних ділянок поблизу Обарова. Ця земля на той час перебувала в запасі.

Та, як виявилося, у 2012 році священик УПЦ (МП) Микола Ільчук та його дружина отримали дозвіл на розробку відповідної документації для отримання землі. Проте останній вчасно не завершив процесу, згідно якого б офіційно можна було приватизувати ділянку. Тому АТОвці і почали розробляти документи на землю.

Відтак Ільчук подав до Рівненського міського суду клопотання з вимогою скасувати договір оренди. Суд виніс рішення віддати ділянку у власність священика УПЦ «МП».

Зважаючи на це, учасники АТО оскаржують це рішення в Апеляційному суді Рівненської області. На перше засідання, яке мало відбутися ще 27 квітня, священик не прийшов. Тому сьогодні, 19 травня, пройшло вже два засідання. Але батюшка не з’явився знову.

Його захисники – двоє адвокатів Марина Лук’янова та Ірина Пашкевич пояснили, що Ільчук знаходиться в реанімації.

Лук`янова зазначає, що священик на тій ділянці планує займатися садівництвом, а не будуватися:

«Від того, чи висадить він там кущі малини, смородини, чи полуниці - сенс не зміниться. Якщо захоче щось інше – треба буде змінювати цільове призначення».

Додамо, що спірну ділянку священик вже зорав.

Тетяна Камерістова говорить, що Ільчук вже вдруге не з’являється на засідання. Жінка додає, що ніяких довідок про свою хворобу священик не надав.

«Всі позивачі приходять на суд. Інша сторона ні на перше, ні на друге засідання не з’явилася. Пані Ільчук не подала ніяких документів, чому вона не з’явилася. В мене виникає думка про затягування цієї справи. Станом на сьогодні, в них ніяких правовстановлюючих документів – немає»,- каже Камерістова.

Також адвокат військовослужбовців Катерина Луцик, які продовжують «воювати» за землю, каже, що це штучне затягування процесу.

Крім того, сторону батюшки підтримує і сільський голова Обарова. На його думку, чи законно це все відбувається і чия це земля, має вирішити суд, адже сам він – немає освіти землевпорядника.

Відтак адвокати Ільчука просили перенести судове засідання, зважаючи на стан їхнього підопічного.
Суддя їхню пропозицію задовільнив.

Відтак наступне засідання відбудеться 9 червня о 10 годині. Суддя зауважив, якщо стан здоров’я Ільчука покращиться, то, можливо, суд перегляне дане рішення і обере іншу дату, щоб засідання відбулося раніше.

Анастасія БОДНАРСЬКА 

Автор фото: Юрій ДЮГ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: