«Поправка Лозового» стосуватиметься лише кримінальних проваджень, а не усіх померлих

16 березня вступають у дію поправки до Кримінально-процесуального кодексу, одна з яких відтепер зобов’язує отримувати дозвіл суду на проведення експертизи тіла. Втім це стосується лише тих випадків де є ознаки чи підозра насильницької смерті. А не всіх померлих в Україні, як про це раніше інформували всеукраїнські ЗМІ. Про це інформує кореспондент ERVE.UA.

Процедура проведення експертизи тепер може затягнутися на кілька діб. Саме протягом цього часу суд повинен надати дозвіл на проведення експертизи. До цього, по-суті, тіло має зберігатися у морзі, проте без довідки судмедексперти тіла прийняти не можуть. Відтак виникло питання де воно буде зберігатися увесь цей час.

Сьогодні у Рівненському міському суді з приводу цього відбулася нарада працівників прокуратури, ГУ НП міста та районів. Вони домовилися про те, що слідчі по кримінальних провадженнях будуть надавати копії клопотань до суду за якими морги можуть приймати тіла, але розтин будуть робити тільки після ухвали суду.

Зауважимо, що заданими судмедекспертів у 2017 році на Рівненщині було проведено більше 1800 розтинів.

«Клопотання про запобіжні заходи, обшуки, відсторонення від посади, будуть знаходитися лише по місцю знаходження юридичної особи. На сьогоднішній день у жодному районі немає юридичних осіб, ні в органах прокуратури, ні в податковій і інших органах. Ці зміни не спростили роботу і не полегшили доступ до правосуддя, а навпаки ускладнили роботу для всіх. Відтак клопотання з районів будуть надходити у Рівненський міський суд. Канцелярія буде переповнена. Що ж стосується проведення експертизи тіла, то органи досудового слідства будуть звертатися до судів на місцях, хоч це добре»,- зауважив голова Рівненського міського суду Петро Денисюк.

Нагадаємо, що поправки до КПК запропонував депутат з Рівного від «Радикальної партії» Андрій Лозовий.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: