На Рівненщині цвіте небезпечна рослина, завезена з Росії (ВІДЕО)

Шляховики Рівненщини попереджають про період цвітіння небезпечної рослини, яку в деяких місцях можна зустріти понад дорогами. Її назва – борщівник Сосновського, це багаторічна рослина родини зонтичних, поширена на Кавказі й у Росії. Вона свого часу була завезена в Україну, повідомляє кореспондент ERVE.UA.


За часів СРСР комуністична влада запровадила вирощування борщівника Сосновського як ще однієї силосної культури, ігноруючи наукові перестороги. Силос із борщівника виявився звичайним, але корови, поїдаючи його, давали молоко з гірким присмаком, яке було непридатним як для споживання як людьми, так і тваринами. Тому запроваджену культуру покинули напризволяще. Це згодом стало тихою катастрофою в місцях вирощування через визрівання значної кількості насіння борщівника і значного його розповсюдження.На побутовому рівні в країнах Прибалтики та в Білорусі рослину називають «Помста Сталіна», оскільки є інформація, що саме особисто «вождь народів» у 50-х роках наказав масово засіювати борщівником пасовища в Польщі та Прибалтиці, незважаючи на застереження вчених-аграріїв.

Тепер борщівник Сосновського росте, в тому числі, і на Рівненщині, як на полях, так і вздовж деяких автотрас. Тож шляховики застерігають не сприймати його як гарну велику квітку і в жодному разі не обіймати, щоб сфотографуватись. 

Нижче - один із прикладів того, що може трапитись після контакту з рослиною.- На сайті Служби автодоріг ми розмістили інформацію про цей борщівник Сосновського, який дійсно є небезпечним в період цвітіння, це черень-липень місяць. Ми дали вказівку нашій підрядній організації в терміновому порядку,де виявлені дані борщівники, провести їх окроплення та знищення. А небезпечний він тим, що людина. 

Яка думає, що це така гарна квітка, може доторкнутись і людина може попектись. Було б добре, якби люди прочитали про цю рослину і зрозуміли, що мати контакт із нею – це небезпечно, - зазначив заступник начальника Служби автодоріг в області Микола Козачок.


Богдан ВЕРТИНСЬКИЙ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: