На Рівненщині просять зберегти унікальні історичні пам’ятки

Скріншот з сайту #SOSмайбутнє

В Україні запустили громадську ініціативу #SOSмайбутнє. Онлайн-проект виник у соцмережах з метою окреслити масштаби гуманітарної кризи в країні. Про це інформує кореспондент ERVE.UA з посиланням на сайт #SOSмайбутнє.

Відтак люди самостійно мають змогу нанести на віртуальну карту історичні об’єкти чи архітектурні пам’ятки, що потребують негайної допомоги.

Що стосується Рівненщини, то люди внесли на карту поки що чотири історичні об’єкти. Це Тараканівський форт та три замки - Клеванський, Корецький та Острозький.

Автор ідеї внесення Тараканівського форту на мапу Ольга Савенок каже, що споруда поступово руйнується.

Тараканівський форт, фото з з сайту #SOSмайбутнє

«Фасадної стіни давно немає. Каземати поросли травою, деревами і кущами. На території багато сміття. Колишній оборонний об`єкт належить Міністерству оборони України. Тараканівський форт перебуває на балансі місцевої військової частини. Але опікуються ним виключно місцеві ентузіасти, які прибирають сміття, замуровують небезпечні ділянки та проводять екскурсії для туристів. Тараканівський форт пережив кілька воєн, але справжніх руйнацій він зазнає від байдужості суспільства та держави», - говорить Ольга Савенок.

Станіслав Ведмідь, який позначив Клеванський замок на #SOSмайбутнє, розповідає, що останній є залишками оборонної споруди. Там збережений віадук, дві кам`яні вежі «Пунтоне» та корпуси колишнього духовного училища.

Клеванський замок, фото з сайту #SOSмайбутнє

А Корецький замок є визначною пам`яткою архітектури України. За словами Євгена Онуфрієнко, який позначив замок на мапі, на сьогодні там збереглися залишки надбрамної вежі з в`їзними воротами. Також можна ще побачити рештки зовнішніх стін палацу та фундаменту. Підземеллля там суттєво завалені і недосліджені.

Корецький замок, фото з сайту #SOSмайбутнє

Останньою спорудою з Рівненщини, яка позначена на карті #SOSмайбутнє, є Острозький замок. Костянтин Киричук вніс його на мапу. Каже, що хоч зараз у приміщенні Вежі мурованої діє один з найстаріших музейних об’єктів регіону, проте будівлі, що входять до замкового комплексу, потребують постійного ремонту.

Острозький замок, фото з сайту #SOSмайбутнє

Загалом на мапу внесено 150 об’єктів, які потребують ремонту та догляду. Згодом шукатимуть спонсорів та меценатів, які готові зробити вклад у відновлення історичних споруд та пам`яток.

А додати на мапу обраний вами об`єкт можна тут.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: