Колишній посадовець їздить в зону АТО, як додому (ФОТО)

Колишній голова Млинівської райради Володимир Тутевич активно займається волонтерством. Про це стало відомо кореспонденту ERVE.UA.


Сам екс-посадовець з Рівненщини погодився розповісти деякі деталі поїздок. З його слів, на Донбас він їздив уже 11 разів з початку АТО. У дорогу готується заздалегідь: частину того, що потрібно бійцям, збирає з однодумців і небайдужих людей, частину – купує за власний кошт. Наступну поїздку, - а їх він планує тільки у Донецьку область, - Володимир Тутевич хоче здійснити уже в новому році. Він не приховує: везтиме бійцям в тому числі й глушники, аби постріли, в разі чого, не були такими помітними.

Щодо самих поїздок, то деякі речі, розповів Володимир Тутевич, залишають доволі неприємні враження. Серед таких – ставлення силовиків до волонтерів ще у прифронтовій зоні. 

фото Володимиру Тутевича

- Здавалося б, люди, які мають нас захищати і навпаки, сприяти тому, що ми робимо, усіляко вставляють палки в колеса. Не всі, але негативу – немало. Але я вибрав, мої однодумці вибрали такий шлях – і ми йтимемо до кінця. Не пускатимуть на блокпостах – будем їхати полями, перегородять і там дорогу… що ж, розгорнемо фронт в тилу, якщо потрібно буде. Але бійців у біді не залишимо, - розповів Володимир Тутевич. 


Володимир Тутевич на фото справа

Ще одним нюансом, який волонтер вважає не зовсім прийнятним на фронті – пияцтво серед бійців. 

- Якось ми їздили і я спостерігав картину доволі неприємну з одним бійцем. І потім я йому сказав: от ти ідеш на чергування нетверезий, то і тебе там заріжуть, і через тебе нас тихенько сплячих «порішають». Після того він мене послухав, так мені здалось. А взагалі я хочу відзначати бійців за тверезий спосіб життя. Я щопоїздки возитиму їм хороші ножі, на яких буду гравіруванням наносити їхні позивні. Достойного мені називатиме командир, - поділився Володимир Тутевич.

Що ж до настроїв бійців на передовій, то волонтер називає це «змішаними відчуттями».Володимир Тутевич на фото третій зліва

- З одного боку, вони з розуму сходять, бо не може людина стояти на місці, витримувати постійні обстріли і в разі атаки стримувати окупанта фактично голими руками. Не все погано, але є банальне нерозуміння того, що відбувається і що буде далі. Хлопці так і кажуть: мотивація висока забрати своє, але немає наказу, - ділиться екс-посадовець. 

Також він розповів про те, що нещодавні спецоперації силовиків у деяких містах на підконтрольній Україні території були надзвичайно виправданими, адже іноді, з розповідей бійців, стріляють не тільки з боку окупованих населених пунктів, а міни лягають і «у спину». Це означає, що бойовиків чимало і на нашій території.  

- Якось ми їхали на один пункт. Дивимось, біля дороги жінка стоїть і розмовляє по телефону. Як тільки ми проїхали це місце, зразу ж на дорогу ззаду нас «лягла» мінометна міна. От і дайте відповідь, що робила жінка з телефоном біля дороги? Сумнівів у тому, що вона – навідниця, у мене немає, - підсумував пан Тутевич. Нагадаємо, головою Млинівської райради Володимир Тутевич став у часи Революції Гідності. Наразі після виборів пішов із органів представницької влади та ще активніше зайнявся волонтерством. Допомагає, окрім всього, і з відновленням військової техніки. 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: