Колеса – як крила: як патрулює місто рівненський «Сокіл» (ФОТО)

У Рівному наступної весни має з’явитись велополіція. Принаймні, 5 екіпажів, на які місто вже виділило 100 тисяч гривень. Однак, можливо, хтось уже помічав, що містом давно їздять люди у зелених маніжках із синьо-червоними проблисковими маячками, які теж слідкують за порядком. Це – члени громадського формування «Сокіл», кореспондент ERVE.UAпоцікавився, як проходить ця робота і чи є взагалі переваги велопатруля.


Спочатку у «Соколі» дещо скептично поставились до того, щоб сісти на велосипеди. Але після приблизно двох років роботи у членів формування думка змінилась. - Коли ми за 15 хвилин можемо об'їхати кожен двір у центрі, кожну вуличку, кожну лавочку оглянути, то тут варто задуматись, що на велосипеді набагато швидша і набагато продуктивніша ця робота. Ми це вже зрозуміли. Фізично це зовсім не складно, - ділиться член ГФ «Сокіл» Антон Зенченко.

До сова, зі слів Антона, у нього та колег ніколи не виникало «конфліктів» із безпритульними собаками, які, як відомо, не дуже люблять велосипедистів. У «Сокола» усі велосипеди – різні: хтось використовує свій персоналний, а комусь двоколісного для цієї роботи презентували небайдужі люди. Керівник громадського формування Павло Тарасович ані разу не жалкував, що свого часу себе й частину підлеглих пересадив на ровери. - По-перше, це екологічно чисто, по-друге, це корисно для здоров'я тих, хто патрулює. І витрат менше, ніж на той таки автомобіль. За час нашої роботи які хочеш були випадки. Так, бувало, що на велосипедах ми наздоганяли. Були випадки, коли затримували на Лебединці, там дуже часто на мотоциклах і на скутерах приїжджали, доводилось їх трошки зупиняти. Біля кінопалацу «Україна» ми увесь час безжалісно боремось із тими, хто сюди безпардонно заїжджає. Тобто, вело патруль – дуже виправданий, - розповів пан Тарасович.

Патрулювала цей час місто і дівчина, її звати Настя Маляр. Їй у роботі доводилось особливо непросто. - Фізично не важко, важко морально, бо важко скласти вплив, якщо це є особи чоловічої статі. Бо вони не так реагують на жінок. Я розмовляю з людьми. В першу чергу треба розмовляти, людину треба до себе повернути, щоб вона була зацікавлена в тому, щоб звернути увагу на твої слова, - ділиться Настя.

У «Соколі» з нетерпінням чекають на появу у Рівному «копів» на велосипедах. У парках, скверах. Центрі Рівного і на околицях, на пляжах роботи ж бо вистачить для них усіх. Богдан ВЕРТИНСЬКИЙ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: