Хоча погані дороги, але переймають досвід поляків: як розвивається Бугринська ОТГ

Бугринська сільська об’єднана територіальна громада, що на Рівненщині, утворить добровільну пожежну команду. У Рівненській області такий досвід застосовують вперше. Саме тому місцеві мешканці поїхали на спеціальне навчання до Польщі, де добровільні бригади рятувальників – явище буденне і поширене. Про це повідомляє кореспондент ERVE.UA.

За словами голови Бугринської сільської ОТГ Сергія Пилипчука, їхня команда нараховуватиме 8 членів та одного керівника. Робота рятувальників поки що не оплачуватиметься.

«Ми хочемо застосувати такий досвід: призначити одну людину головною, яка відповідатиме за обладнання і за машину. Наприклад, з районного відділу ДСНС приходить повідомлення нам сюди, і наші рятувальники за 5-7 хвилин збираються і виїжджають на пожежу», - пояснює він.

Громаді ще в квітні цього року була передана пожежна машина, яка раніше перебувала на оснащенні у рівненських рятувальників.

Крім того, у Бугринській сільській ОТГ, куди входить 12 населених пунктів, вже створено і комунальне підприємство, де працюють дев’ять людей. Установа функціонує з нового року. Підприємство утримує на своєму балансі вантажний автомобіль. Також для населення встановлений тариф за послуги. Як розповідає Сергій Пилипчук, вони мають на меті ввести в роботу підприємства і водовідведення.

Крім того, ОТГ розвиває освітній напрямок. Школи оснащені новими мультимедійними дошками, приладами. У навчальних закладах перекривають дах та роблять ремонти. А ще – газові котли замінюють на твердопаливні.

У сільських клубах великі зали будуть використовувати під спортивні, каже Пилипчук. Та він додає, що окрім плюсів, громада має мінус – погані дороги.

«Через це інвестори не хочуть заходити в громаду. Ніби ми і близько до обласного центру, до траси, але дорога дає про себе знати. Немає хорошого під’їзду. Будемо сподіватися на вирішення цієї проблеми», - говорить голова Бугринської сільської ОТГ Сергій Пилипчук.

Зауважимо, що в громаді також розвивається спортивний напрямок.

Анастасія БОДНАРСЬКА

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: