Будівництво призупинено. Кому це вигідно?

На сесії міської ради, яка відбулася 31 березня депутати вирішили, що потрібно провести громадські слухання щодо будівництва на вулиці Льва Толстого, 10. 


Як повідомляє прес-служба забудовника, мовляв згідно документів, які надав партнер забудовника – компанія СТОГРАД, усе законно, але присутній громадський спротив, тож вирішили, що людей потрібно вислухати. 

Майже місяць минув з часу минулої сесії, а про слухання, здається, всі забули. Ніхто не зробив жодного кроку до їх проведення, хоча представники компанії-забудовника всіляко йдуть на зустріч, надаючи необхідні документи. 

На черговій сесії міськради, 21 квітня,депутати згадали про потребу у громадських слуханнях і вирішили продовжити термін для їх проведення, бо не встигають. Забудовник пропонує аби слухання відбулися в експертному форматі, інакше – це буде просто балаган, який навряд чи щось вирішить.

У СТОГРАДІ не розуміють таку резонансність питання будівництва на вулиці Толстого у Рівному. В компанії вважають, що місто, музей і рівняни тільки виграють від будівництва житлового будинку, а всі необхідні документи та дозволи на будівельні роботи вони мають.

Тож, хто буде у виграші від будівництва? 

- По-перше – це міська скарбниця, яка отримає значні надходження за рахунок податків, як від самого будівництва, так і від фірм-підрядників. Адже ледь не всі будматеріали будуть закуповуватися у місцевих підприємців. По-друге – музей, якому СТОГРАД облаштовує каналізацію та, якщо буде створено спеціальний благодійний фонд, зробить вклад у чверть мільйона гривень. По третє – більше сотнірівнян, які мають роботу та офіційну заробітну плату, - зазначає юрист компанії СТОГРАД Микола Сміховський.

Одним із самих завзятих противників будівництва в соціальних мережах та місцевих ЗМІ є очільник управління культури міста. На його переконання, від забудови на Толстого зруйнується культурна пам’ятка національного значення – обласний краєзнавчий музей. Натомість, інженери СТОГРАДУ переконують, що зводити житловий будинок будуть за новітніми будівельними технологіями, тож жодна з навколишніх будівель, і музей зокрема, не постраждають.

Серед противників будівництва також поширеною є думка про те, що, мовляв, багатоповерхівка якось зіпсує вигляд центральної частини міста. На такі закиди хочеться навести приклад розвинених країн світу. Не рідко закордоном, навіть у невеликих містах, на фоні багатовікових історичних будівель височать багатоповерхові житлові будинки чи бізнес-центри. І нікому навіть на думку не спаде, що вони недоречні чи не вписуються в архітектуру того чи іншого міста. Наша проблема в тому, що люди й досі мислять «совком». І якщо у розвинених країнах тільки вітають інвесторів та забудовників, то у нас їм всіляко перешкоджають. 

У СТОГРАДІ іронізують, що противників не було, тоді, коли з території, відведеної під будівництво, вантажівками вивозили сміття. Не було їх і тоді, коли працівники фірми очищали місце від кущів та чагарників. Вони з’явилися тільки тоді, коли завезли будівельну техніку. Виникає питання, якщо музейники так піклуються про культурну пам’ятку та прилеглу до неї територію, чому ж вони роками не прибирали на пустуючій землі, ба більше – дозволили зробити там справжнє сміттєзвалище? Чому так завзято не захищали територію до приходу туди забудовника?

Якщо цей клаптик землі привернув таку суспільну увагу, виходить, що комусь не вигідно, щоб там будували житловий будинок? Можливо, хтось має особистий інтерес у пустуванні цієї землі? А, ймовірно, що це чиїсь політичні ігри, адже забудовник щоразу доводив законність та добросовісність цього будівництва. То навіщо ж рівнянам потурати чиїмось інтересам? Можливо краще, щоб замість сміттєзвалища, у центрі міста височів акуратний елітний будинок?

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: