Безпека, доступність і комфорт – головні «вимоги» до парку ПДМ

Сьогодні, 11 липня, обговорили облаштування парку біля ПДМ. Дві команди архітекторів представили концепції своїх ідей. Однак, коштів ні на одну з них поки не виділили. Про це повідомляє кореспондент ERVE.UA.

Перша команда архітекторів закцентувала увагу на комфорті, безбар`єрності, відкритості, безпеці та ефективності.

«Безпека - один з найважливіших компонентів. Тому що люди, які там гуляють кажуть, що там справді небезпечно, адже немає освітлення. В нічний час можна, навіть, зламати ногу», - розповідає архітектор Роман Ковальчук.

Згідно з розробкою облаштування парку, там має бути більше, ніж два головних входи. Розробники пропонують зробити центральний вхід з вулиці князя Володимира. До того ж у їхніх планах забрати центральні доріжки, і навпаки - додати нові.

«Люди ліниві, вони не йдуть по доріжках, а просто роблять свої. Тому людей треба не перевиховувати, а дослуховуватись до їх бачення», - зазначає архітектор.

Нефункціонуючий басейн планують реконструювати в універсальний спортивний майданчик. Також планується і дитячий майданчик з комфортним місцем для батьків.

Обов`язковим буде місце для вигулу собак та освітлення парку, атракціон для скейтерів. А ще - громадське кафе. Інші архітектори при розробці концепії парку звернули увагу на такі фактори, як доступність, безпеку, природність та зручність території.

«Нам дуже важливо зберегти функцію катання дітей взимку на санчатах. Ми цьому не перешкоджаємо і не будуємо нічого зайвого», - доповнює Андрій Шевчук.

В ідеї облаштування парку - створення пандусів, смітники для розподілу сміття, дитячий майданчик для діток з обмеженими можливостями, органічні лавки для батьків, місце для вигулу собак.

За словами архітектора, з двох басейнів вирішили зробити батут та місце для відпочинку. Окрім цього, передбачили і скейт-парк та універсальний спортивний майданчик для різних видів спорту. На концепцію облаштування парку гроші поки не виділили.

Проте, на спортивний і дитячий майданчики вже дали 928тисяч гривень.

Відсьогодні і протягом тижня йтиме публічне обговорення, в якому збиратимуться відгуки усіх зацікавлених громадян. Пізніше відбудеться аналіз відгуків та узагальнення. Орієнтовно через два тижні автори проекту презентують єдину концепцію розвитку парку біля ПДМ.

Анастасія ЧУСТРА 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: