Зі світу по нитці: у Рівному відкриють школу для «сонячних» діток

21 травня у Рівному відбудеться відкриття школи для дітей із синдромом Дауна «Babysun». Це не просто школа, це місце де діток адаптуватимуть до реального життя. Гроші для профорієнтованого закладу збирали по всій Україні.

Школа буде розташована у Рівному по вулиці Млинівська, 15. Приміщення це єдине, що дала місцева влада. Грошей на заклад не виділяють.

«Нині у школі тривають останні будівельні роботи. Багато нам допомогли благодійники, різні фірми. Вони не брали з нас грошей за роботу, а лише за матеріали. Однак коштів ще багато потрібно, утримання закладу повністю ляже на плечі батьків»,- розповіла під час презентації школи у медіа-центрі ERVE.UA координатор соціального проекту «BabySun» Олена Загиней.

На Рівненщині щороку народжується два десятки малюків із синдромом Дауна. Раніше більшість із них після дитячого садочка практично зобов’язували переводити у спецінтернати. Після закону про інклюзивне навчання в Україні, цього вже не роблять.


 

«Наша мета показати усім, що ці діти теж мають право вибору, право вивчати те, що вони хочуть і бути повноправними членами суспільства. Бо ніхто із нас не застрахований від народження дітей із синдромом Дауна, тому не варто ставити хрест на таких дітях»,- додає Олена Загиней.

У школі «Babysun» будуть навчатися щонайменше 80 діток шкільного віку. Приміщення навчального центру велике і його розділили на кілька секцій – кухня, кафе, пральня, офіс і тд. Саме там «сонячні дітки» зможуть здобути свою першу професію. Зауважимо, що у закладі навчатися зможуть не лише рівненські малюки, а й дітки з області.

Відкриття відбудеться о 12:00 21 травня. Контакти організатора проекту Олени Загиней - 068 022 07 02.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: