Голова обласної ради через бурштин просить шукати зрадників в рядах депутатів

Голова обласної ради Володимир Ковальчук буде блокувати дозволи на георозвідку для компаній, які хочуть дослідити поклади бурштину на Рівненщині. 


Як повідомляє кореспондент ERVE.UA, їх видала Державна служба геології та надр України.

Однією з цих компаній виступає державне підприємство «Укрбурштин», яке налагоджує свою легальну роботу. Перший заступник начальника ГУ ДФС України в Рівненській області  Ігор Бородавко зазначає, що колишній очільник підприємства «Укрбурштин» організував злочинну схему із відмивання бурштину.

«Нам не подобається постанова Кабміну, адже деякі на верхах хочуть скористатися прогалиною в законодавстві, тому приходить багато незрозумілих компаній. Обласна рада не може проявити свою слабкість та некомпетентність. Якщо зараз до нас звернулися компанії на георозвідку 36 тисяч гектарів. Це рішення потрібно затримати на три місяці, щоб з усім ознайомитися. Ті депутати обласної ради, які не прийдуть на сесію 23 лютого, є зрадниками Рівненської області. Це моя особиста позиція», - говорить «радикал» Володимир Ковальчук.

За його словами, до обласної ради приїжджав генеральний директор державної акціонерної компанії «Українські поліметали» Костянтин Лісничий, яка контролює «Укрбурштин», але спільної мови вони не знайшли.

«Вони приїжджали до голови Рівненської ОДА Віталія Чугуннікова, а пізніше з робочою групою спустилися до мене. Постанова Кабміну, якою вони апелюють, суперечить нормам закону про місцеве самоврядовування. Лісничий погодився поїхати в райони й поспілкуватися з людьми, але нам через день одразу надійшов пакет документів на георозвідку. Ми розуміємо, що такі процедури штучно створені, щоб видавати дозволи на бурштинові землі різним компаніям. Потрібно було дочекатися, коли ми опрацюємо документи, РОДА дасть свої висновки», - підсумував Ковальчук. 

Додамо, що  «Укрбурштину» дали дозвіл на розвідку в Сарненському районі на ділянці «Олексіївка-2».

А ТОВ «Надра – Спецленд Ресурси» досліджуватимуть ділянку «Голубно-Друхівка» та ділянки «Чабель-Лисичанська» у Березнівському районі.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: