Чергові репресії проти свободівців по всій Україні

Тиждень, що минув запам’ятається всім кількома яскравими подіями: розгоном учасників торгівельної блокади з окупованими територіями, 100 мільйонами застави за арештованого головного податківця країни Романа Насірова та скандалом у Верховній Раді через виступ поліцейських з Донбасу.

Якщо дві останніх події безпосередньо не зачепили більшість жителів області, то от силовий розгін блокадників не аби-як розбурхав шість західних областей України. Їх лихоманило протестами: націоналісти захоплювали адміністрації, вимагали відставки силовиків, скликали позачергові сесії рад, закликали керівництво держави схаменутись. Робили все для того аби завадити олігархам і далі торгувати з окупантами.

Результат тиску активістів та місцевих рад – рішення РНБО «Про невідкладні додаткові заходи із протидії гібридним загрозам національній безпеці України». Перші рядки документу радують око активістів – заборонено будь-яке торгівельне сполучення із ОРДЛО. Та вчитавшись стає зрозуміло, що в кращих традиціях Чечетова українців «розвели, як котят». Бо ж документ одночасно дозволяє торгівлю вугіллям заради економічної безпеки держави. Однак справа зроблена, основний тиск у західних регіонах знято, ситуація стабілізовано, а далі…

Далі починають затуляти рота націоналістам, які виступили проти торгівлі на крові. Нардепу Володимиру Парасюку погрожують зняттям недоторканості та кримінальною відповідальністю, а місцеві ради, які дозволили собі прислухатись до вимог громад та вимагали припинити торгівлю з окупантами, очікує полювання на відьом.

Так 17 березня спецпризначенні Нацполіції перед початком робочого дня увірвалися у приміщення міської ради Тернополя, деяких управлінь та комунальних підприємств міста, проводять обшук та вилучення документів. Дозвіл на таке шоу видав сумнозвісний Печерський суд Києві, а самі обшуки відбувалися в кращих традиціях режиму Януковича: без участі адвокатів та навіть самих працівників ради.

 

Силовики не допускали до ради ні журналістів, ні адвокатів, навіть міський голова ледве пробився до свого робочого місця через міцні лави правоохоронців.

Сам факт «штурму» ради міський голова «свободівець» Сергій Надал розцінює як політичне замовлення та переслідування націоналістів за принципову позицію щодо окупованих територій Донбасу:

«Я все більше схиляюсь до думки, що це є політичні переслідування, пов’язані із діяльністю ВО «Свобода». Такі речі уже відбуваються у Франківську з міським головою. Адже ми маємо принципову позицію «Свободи» по блокаді, коли в Кривому Торці розігнали блокадників і арештували саме «свободівців». Тоді у Тернополі ми зробили заяву щодо блокади. Дуже дивним виглядає те, що вчора влада випускає з тюрми Насірова, а сьогодні зранку робить роботу по обшуках і вилученні документів міської ради Тернополя. Напевне, їм був потрібен новий інформаційний привід»

Схоже, що під затихаючий шум з розгоном блокадників влада вирішила підчистити лави неугодних та дискредитувати націоналістичний рух, адже саме націоналісти нині відстоюють права пересічних громадян, ведуть війну з російськими найманцями. Тепер же АТОвці та патріоти наступили на болючі мозолі владі – заважають торгувати з окупантами та сколочувати статки на крові українців.

Рекламний матеріал
 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: