На Рівненщині діти отримали 26 мільйонів гривень аліментів

фото:lviv.samopomich.ua

Більше 26 мільйонів гривень аліментів стягнули у 2018 році державні виконавці Рівненської юстиції на користь більше 15 тисяч дітей. З них, погад 10 мільойонів гривень, у зв’язку із застосуванням до боржників новацій законодавства. Про це інформує обласне управління юстиції.

«Закон #ЧужихДітейНеБуває забезпечив виконавців дієвими засобами впливу на батьків, які не хочуть добровільно утримувати своїх дітей і відповідально ставитися до виконання батьківських обов’язків. Завдяки його прийняттю результативність роботи виконавців значно збільшилась», – зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Микола Станіщук.

Зазначимо, що другий пакет законодавчих ініціатив щодо посилення відповідальності за несплату аліментів запроваджує ще жорсткіші засоби стимулювання батьків до сплати аліментів.

Серед новацій:
- необхідність для претендентів на керівні державні посади надавати довідку про відсутність боргу та можливість звільнення з держслужби неплатників, які забули про своїх дітей більше, ніж на 12 місяців;
- збільшення мінімальної суми виплат на дитину;
- автоматичний арешт коштів боржників;
- притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від виконання суспільно корисних робіт;
- звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних «горе»-батька або матері у випадку несплати останніми аліментів понад 3 роки та низка інших новацій.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: