У Рівному шукали нові підземелля за допомогою «кардіограми» землі (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, 1 вересня, фахівці з Києва почали шукати ймовірні підземелля у Рівному спеціальним георадаром. Прилад, який вартує більше 25 000 доларів США, бачить пустоти на глибині 6 метрів. Дані збирали на місці палацу Любомирських, біля бункера Коха, краєзнавчого музею та на території інших розкопок. Як інформує кореспондент ERVE.UA, обійдуться бюджету такі роботи в 15 тисяч гривень.

Дані зібрані за цілий день досліджень, через місяць зможуть накласти на карти і оприлюднити.

«Це робиться для того, аби встановити просторові об’єкти. Бо по плану Бургійона їх було понад 50 навколо палацу Любомирських. Це був такий собі комплекс до якого входили парк, китайський храм, Везувій, мости і т.д. Сьогодні ми працюємо із просторовими об’єктами які знаходилися безпосередньо біля палацу. Працюємо з історією про можливе підземелля від палу до палацика. Окрім того, дослідимо чи є у краєзнавчому музеї підземний поверх, оскільки нас насторожили продихи у підлозі, яких є два»,- зазначив начальник управління культури і туризму Рівненської міської ради Тарас Максименко.

Принцип дії георадара полягає у запуску сигналу на глибину шести метрів. Дані, такої собі, кардіограми землі відображаються на спеціальному екрані.

«Апарат показує усі неоднорідності в землі. Від місць можливого зволоження різних провалів, підземних комунікацій, якихось аномалій в ґрунті. Археологи по всьому світі з такими апаратами працюють. Адже набагато простіше пройтися ним і побачити чи щось є в землі, аніж її копати і шукати наосліп. В Україні завдяки георадару знайшли різноманітні мури стародавніх замків, підземні ходи»,- розповів один із запрошених геодезистів Богдан Сосса.

Зауважимо, що за два останніх роки з бюджету Рівного на різні розкопки вже витратили близько 400 тисяч гривень

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: