У Рівному презентували видання, побудоване на матеріалах з архіву СБУ

Голова Рівненської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, кандидат історичних наук, доцент Андрій Жив`юк презентував видану за кошти обласного бюджету шосту книгу тому «Реабілітовані історією. Рівненська область». Про це інформує ERVE.UA з посиланням на прес-службу обласної ради.


У книзі вміщені анотовані біографічні довідки про 3868 осіб, чиї прізвища починаються на букви Л, М, Н. Водночас, вона має свої особливості, пов’язані з прийняттям Верховною Радою України у квітні 2015 року пакету «декомунізаційних» законів, зокрема Закону України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».


- У шостій книзі тому, окрім анотованих біографічних довідок, вміщено 45 документів, що походять переважно з архіву Управління Служби безпеки України у Рівненській області та з архіву Головного управління Національної поліції в Рівненській області. Саме доступ до архіву Головного управління Національної поліції в Рівненській області дав можливість дослідити і оприлюднити матеріали щодо вислання на спецпоселення сім’ї Музичка Адама Дмитровича (псевдо «Ясен») - рідного дядька Олександра Музичка (Сашка Білого). Окремий блок документів з книги розкриває технологію і методи відправлення на спецпоселення на прикладі сімей, що зазнали репресій і поневірянь внаслідок приналежності до них «активних учасників ОУН і УПА» (Адам Музичко, Анатолій Маєвський, Микола Андрощук, Віра Максись), - прокоментувала член редакційно-наукової групи Руслана Давидюк.
 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: