Рівненський письменник здобув премію у 5 тисяч гривень

Літературну премію імені Уласа Самчука присуджено рівненському письменнику Василю Басарабі за його нову книгу «Страшний суд». Про це йдеться у повідомленні Рівнеради.

Василь Басараба одержав диплом лауреата, нагрудний знак та грошову винагороду в розмірі 5 тисяч гривень. , міську літературну премію імені Уласа Самчука було присуджено Басарабі Василю Наумовичу (за його нову книгу «Страшний суд») з врученням диплома лауреата, нагрудного знака та грошової винагороди.

Міський голова Рівного Володимир Хомко, вручивши нагороду,  зауважив:

- Років чотири тому у нас виникла ідея створити таку премію в місті Рівному. Адже у нас не якесь там провінційне містечко, а обласний центр за 300 кілометрів від Києва, у якому бурлить літературне й мистецьке життя. У нас є люди, які працюють для задоволення свого і навколишніх. Вони прославляють наше місто. Ми хотіли б, щоб ті люди відчули, що у нас в Рівному вони потрібні, що вони роблять корисну справу. Ми хочемо підкреслити, що їх помічають і поважають, а їхню роботу цінують.

За словами Василя Басараби, він писав свою книгу «Страшний суд» два роки поспіль. А змусила його її написати трагічна історія України. У романі він описав 20 століття. Прототипів головних героїв, розповідає Василь Басараба, у реальному житті не існує, усе це збірні образи.

- Тут не політика показана. Тут просто зображено як різні суспільні катаклізми відображаються у душах людей, переходять через долі людські, через долю народу, - розповів лауреат премії Василь Басараба.

За рік часу роман «Страшний суд» став доволі популярний. Адже в ньому через історичне минуле можна прослідкувати сьогодення нашої держави.

Лауреатами міської літературної премії імені Уласа Самчука у попередні роки ставали рівненські письменники Євген Шморгун та Петро Велисик. У 2015 році рішенням комісії таємним голосуванням лауреатом міської літературної премії імені Уласа Самчука визнано Басарабу Василя Наумовича за роман «Страшний суд».

Василь Наумович Басараба - поет, журналіст, краєзнавець. Член Національної спілки письменників України.
Народився 19 березня 1948 р. в с. Біла Криниця Рівненського району Рівненської області. Закінчив філологічний факультет Київського держуніверситету ім. Т. Г. Шевченка.

У 1969–1970 роках працював кореспондентом Гощанської районної газети, потім завідувачем відділу редакції обласної газети «Вільне слово».

Творчість: Автор книжок поезій «У країні Україні», «Воля», «Калинова кров», гумору «Прісне і присмачене», краєзнавчого нарису «Нобель на озері», збірки для дітей «Ожинова стежина», повісті й оповідання «Оксамитовий вітер».

Окремими книжками вийшли: збірки поезій «У країні Україні» (1991), «Воля» (1999), «Калинова кров» (2001), «Прісне і присмачене» (2002), збірка віршів для дітей «Ожинова стежина» (1995), краєзнавча книжка «Нобель на озері Нобель» (2003), книга прози «Оксамитовий вітер» (2005) та інші.

Нагороди: Лауреат регіональної краєзнавчої премії «За відродження Волині» (1999), Дипломат літературного конкурсу «Коронація слова-2013» за роман «Страшний Суд».

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: