На Міцкевича з’явиться мурал. Шукають художників

На рівненській дев`ятиповерхівці вже у липні з’явиться мурал. Розташований він буде на стіні будинку №9 по вулиці Міцкевича. 5 червня організатори урбаністично-мистецького проекту «The Street Walls» оголосили конкурс ескізів серед художників-муралістів. Триватиме він до 17 червня. Про це розповіли сьогодні під час прес-конференції у Центрі комунікацій «МедіЯ».

Максимальна вартість муралу 140 тисяч гривень. 70 тисяч із загальної суми виділять з бюджету Рівного, адже проект реалізується за підтримки Управління культури і туризму Рівного. Проте фінальна вартість буде відома після оголошення переможця, адже сума залежатиме від ескізу і відповідно від кількості витраченої фарби.

(будинок по вул.Міцкевича, 9)

«Художник має надати опис ідеї, ескіз вписаний у запропоновані фото будинку та кошторис. Зауважимо, що художник-мураліст повинен сам вміти втілити в реальність свій проект. Переможця обиратиме журі, до якого входять члени ОСББ, митці. Усі умови конкурсу можна знайти у групі The Street Walls. », - зазначила керівник проектів «Платформа взаємодій «Простір» Вікторія Власюк.

За її словами, долучитися до конкурсу можуть художники з усіх куточків України, проте було серед них були рівняни. Нині ж організатори шукають меценатів, які б могли фінансово підтримати проект. Адже мурал на Міцкевича це лише початок, у планах розбавити Рівне яскравими «плямами». Зауважимо, що серед критеріїв вибору будинку були: місце розташування, хороша оглядовість, а також утеплення стіни.

«До нас звернулися випускники однієї з рівненських шкіл з проханням зробити на навчальному закладі мурал. Вони профінансують всі витрати. Буквально вчора ми домовилися про це. Поки що номер школи називати не буду, це сюрприз. Однак, ми вже однозначно можемо сказати, що людям такі проекти цікаві і вони готові долучатися. Нагадаю, що проект «The Street Walls» це продовження проекту «The Wall», який був реалізований минулого року у стінах головного корпусу НУВГП. На стінах п’ятьох поверхів з’явилися мурали, які прикрасили стіни навчального закладу »,- розповів Голова правління ГО «Платформа взаємодій «Простір» Олександр Ковальчук.

(один із муралів у НУВГП)

Начальник міського управління культури і туризму Тарас Максименко вважає, що розфарбовані будинки міста можуть стати туристичною «заманухою» Рівного.

«У нас немає ані великої кількості історичних пам’яток, ані середньовічних замків чи цікавої архітектури, але ми можемо створити цікаві об’єкти самі. Вважаю, якщо на тисячах рівненських будинків будуть мурали - буде чудово. На їхньому фоні залюбки туристи фотографуватимуться. І це може стати нашою фішкою у майбутньому. І головне що для цього не потрібно будувати щось, витрачати багато грошей».

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: