Через загиблих на Сході рівнян матері зупинили транспорт на міжнародній трасі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Кілька десятків матерів та членів сімей загиблих 17 воїнів, 29 травня перекрили трасу міжнародного значення Київ-Варшава. Про це з місця подій повідомила кореспондент ERVE.UA Анастасія Грицюта.


Кілометрові черги авто поблизу митного пункту, що в селі Ягодин, утворилися за лічені хвилини. Все ж траса міжнародна. Саме в такий спосіб згорьовані жінки краю вирішили звернутися до управлінців з проханням не проводити мобілізацію із території західної України.

На акцію протесту приїхали не тільки матері хлопців, яких нещодавно призвали до військової служби, а й ті, котрих синів  привезли до Рівного у дерев’яних трунах.

Нагадаємо, що 22 травня під містом Волноваха на Донеччині загинуло 17 бійців з 51 ОМБР. Ці події надзвичайно настрахали краян. Тому то, рівнянки почали вимагати повернути чоловіків та синів додому.

Активісти прикордонної Волині уже не вперше перекривають трасу Київ-Варшава.

Відтак, 23 травня перекривання дороги відбувалося в селі Римачі поблизу пропускного пункту Ягодин. Вже тоді матері краю вимагали повернути чоловіків зі Сходу України. Як компромісний варіант Міоборони обіціло провести передислокацію 51 бригади додому .

Пройшов час. Воїни так і не повернулися. До матерів з рівненщини дійшли відомості, що військових перевезли до Миколаївської області, а не на Рівненський полігон. Військові відмовляються виходити з вагонів. Тому матері, на підтримку воїнів проводять акцію вдруге.

Кілька годин поспіль матері військових не пропускали жодного автомобіля. Плачуть та розповідають свої жахливі історії:


«Я 2 місяці тому відправила свого сина до армії, на службу… і от, маєш, повернули! У труні! З місця не зійду, поки влада не повернем дітей зі Сходу. Там, на сході країни, теж є молоді хлопці – нехай захищають,» - плачучи говорить одна із жінок.

Траса повністю була перекрита кілька годин поспіль, але окрім представників правого сектору та самооборони, до жінок ніхто з представницьких верхів (на момент присутності кореспондента) не вийшов.


Після кількагодинних перемовин представники Правого сектору все ж вмовили жінок пропускати автомобілі короткими чергами. 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: