Рівняни на власні очі побачили «Алісу із країни чудес»

15 грудня в театрі «Сонях» відбулося закриття сезону проекту «Година в метро». На заході учасники театралізували книгу Люїса Керрола «Аліса в країні Див».  Побував на читаннях і кореспондент ERVE.UA.

Так склалося, що це вже не перший мій візит на «Годину в метро». Вперше я туди потрапила, коли театрі ожили «Голодні ігри» Сьюзен Колінз. Побувавши в затишному місці під назвою «Сонях», відразу відчуваєш, що повернешся сюди ще не раз. Оскільки проект існує вже давно, і щомісяця учасники «Години в метро» представляють глядачам нову постановку, то це більш чим можливо. 

Нині слухачі побували у справжній казковій країні, де усі присутні могли себе відчути хоч на хвильку дітьми. Зайшовши трішки раніше на подію, мене у дверях зустріли книжкові герої із «Аліси в країні Див». У цей час також можна було помітити невеличку метушню та приготування до перфомансу. Серед молоді виділялися діти, які теж з нетерпінням очікували початку постановки.

Як у справжньому метрополітені, спочатку були оголошені станції. Представила їхні назви керівник проекту Марія Груша. І так, ми почали свій рух із «Знайомства».


«На даний момент ми закриваємо 5 сезон «Години в метро». За останніх півроку ми дуже виросли: проводили спільний захід із кіноцентром «Ера». Нині ж ми вже досягли того рівня, коли нас знімає  місцеве телебачення і проект транслюватиметься по телеканалу «Рівне-1». На сцені ви бачите надзвичайно круту команду, з якою ми працювали впродовж місяця, аби досягти успішного результату. До слова, до попередніх «Годин в метро» підготовка тривала лише 2 тижні, що суттєво менше. Впевнена, що глядацька аудиторія високо оцінить працю наших акторів. Сьогодні роботу казкових героїв із країни чудес виконують працівники «Рівне-1», тому це справить ще більшого резонансу на публіку», - поділилася зі мною Марія.

 Відкривши захід і познайомившись із публікою, ми поступово «під’їхали» до наступної зупинки, яка зветься «Книжкова». Актори вражали своєю грою, і кожна їхня репліка набувала, ніби, нового сенсу. Телеведуча Олександра  Штиленко ідеально влилася в роль центральної героїні – Аліси.  Не встигли ми озирнутися, як швидко дібралися і до «Чайної» станції. Під час перерви тут усі бажаючі мали змогу поспілкуватися та насолодитися теплими напоями. 

Після того, як глядачі зігрілися чаєм, ми знову попрямували до «Книжкової». Наступна зупинка була «Подарункова». Зал тепло прийняв команду «Рівне-1» у ролі героїв книги Люїса Керрола, і разом з аплодисментами ми наблизилися до останньої станції «Прощальної». 

Адже як би не хотілося розлучатися із казкою, усьому є кінець. Організатори запевняють, що це не остання «Година в метро». Наступну частину проекту усі бажаючі зможуть побачити вже в лютому, під час відкриття нового сезону.

Довідково: 

«Година в метро» – платформа для взаємодії літературного і театрального, цікавих книг й акторської майстерності, що є цікавинкою в культурному житті міста. Проект стилізований під читання у метрополітені, адже побутує думка, що люди, які користуються київським метро, читають у ньому найбільше, в порівнянні з іншими метрополітенами в Європі. Спільно з телеканалом «Рівне-1» на заході працівники каналу читатимуть для вас уривки з книги «Аліса в країні Див».

Анастасія Боднарська

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: