Рівненський ZOO: як живуть верблюд Катя, собака Біма і «рибка Путіна» (ФОТО)

Рівненський зоопарк є не найбільшим (11,17 гектари) і не найдавнішим (бо заснований лише у 1982р.) в Україні, але йому й без того є чим похизуватися перед іншими. Не тільки наявність рідкісних тварин, а й правильний догляд за ними, робить його особливим.

Не є такою важливою кількість тварин у зоопарку,  як факт того, що абсолютно всі вони доглянуті, відчувають піклування, мають достатньо уваги і почуваються у вольєрах не гірше, ніж у своєму природньому середовищі. Кореспонденти ERVE.UA вирушили на екскурсію місцевим зоопарком, аби побачити все на власні очі.

- Акції проводяться не заради підвищення популярності зоопарку чи піару, а заради самих тварин – щоб звірі не сумували, не ставали пасивними і відчували увагу відвідувачів. Кожен звір у своєму вольєрі, на своїй території почуває себе королем і головною прикрасою всього зоопарку.  І не лише павичі полюбляють розпушувати хвіст перед відвідувачами, - розповідає співробітник закладу Катерина Арафаілова.

Баран вважає себе левом

У зоопарку м. Рівного баран уявив себе левом, «відкривши» у собі лідерські якості. Самку верблюда звуть Катею, пелікан поводиться, як справжня зірка, а собака Біма з котами гуляє  по території зоопарку, як по власному подвір’ю. Тварин добре годують, хижих звірів частують великими шматками м’яса, а лемурів -свіжим салатом та бананами.


Серед всіх жителів міського зоопарку пасивним виявився лише лев, який наївшись м’яса «завалився» спати. Лише час від часу, відкриваючи одне око перед відвідувачами. Однак, для його величності царя звірів - це вже і так велика честь. 


А от птахи, мавпи, козли, коні та верблюди проявляють  надлишок енергії у розвагах та активно реагують на гостей. А ще відвідувачі полюбляють милуватись рідкісним блакитнооким конем.


Коні - «жебраки»

Тварини вибагливі, але не в їжі, чим аж занадто користуються рівняни. Скільки б зауважень відвідувачам не робили працівники зоопарку, щедрі рівняни  не можуть втриматись, щоб не погодувати симпатичних тваринок.

У коней жебрацтво вже увійшло у звичку. Хоч працівники зоопарку і дозволяють підгодовувати тварин невеликими шматочками овочів або фруктів, однак люди не слухаються і перегодовують тваринок. 


«Ми розуміємо, коли в людей виникає бажання потішити звіряток, особливо дозволяємо годувати тварин дітям. Однак, бувають випадки, коли майже кожна дитина, підійшовши до клітки, дає то шматок яблука, то морквину тварині. Так за годину повз вольєр пройде близько 20 людей і погодує тваринку, внаслідок чого тварини потім погано почуваються чи хворіють», - зазначає науковий співробітник Катерина Арафаілова.

Годувати чим попало тварин ЗАБОРОНЕНО

«Часто тварин без розбору годують хлібом, соломкою, або кукурудзяними паличками, що для відвідувачів перетворюється на розвагу, а для шлунка тварин - це проблема», - додає працівниця.

На території є багато незадіяних лісів, а деякі частини закритої, раніше природної зони, стали відкритими для прогулянок. 


«Бабусин дворик» - відчуй себе у селі

У зоологічному парку Рівного існує «бабусин дворик», представлений у вигляді контактного зоопарку, тобто гуси, кози та овечки гуляють по території дворику і ті люди, які рідко бувають у селі, можуть уявити, ніби вони на бабусиному подвір’ї. Півроку тому в «бабусиному дворику» з’явилась шотландська порода Валійських чорношиїх кіз. Кожна з яких, немов зебра, має чорно-біле забарвлення. 


На території африканської савани, особливою популярністю користуються зебри, страуси та павіани. 

А один з амурських леопардів має незвичне забарвлення і нагадує пантеру. Але якщо добре придивитись при сонячних лучах, можна побачити «леопардові пятна».     


У тераріумі – «рибка Путіна»

У тераріумі на відвідувачів чекають «улюблені рибки Путіна» жовто-блакитного окрасу. «Фішка» зоопарку – зграя полярних вовків

Ніде більше в Україні ви не побачите Мельвійських білих полярних вовків, які за жвавістю та блиском в очах нагадують лайок чи хаскі. Проте не слід забувати, що ці четверо красенів і красунь - вовча зграя, тому їх величезний вольєр обладнаний «електропастухом». 


За словами наукового співробітника - «електропастух повинен захищати людей від тварин, а не тварин від людей». Рідкісний вид вовків довіряє далеко не кожному гостю, бо як і більшість тварин, відчуває дійсні наміри бувальців.

Другою та не останньою визначною гордістю Рівненського зоопарку є «Нічний світ», облаштований для сміливих відвідувачів. Там лунають звуки природи, приглушене освітлення і потрапити туди можливо при відсутності страху перед темрявою та кажанами, що вартує отриманих вражень та накипу адреналіну.


У зоопарку діє програма «Збагачення природного середоща тварин». Нещодавно проводилось «Свято котів» та час від часу гостям демонструють показові годівлі. Усе в зоопарку прилаштовано для того, аби тварини не втрачали природніх інстинктів, поступово звикали до закритого середовища і не мали емоційного шоку. Хижакам «ховають» м'ясо, приносять траву та гілля до кліток.

Довідка:
Рівненський зоопарк працює  щодня з 9 до 20 години, взимку – з 9 до 17:00.
Дізнатись більше про акції, дні відкритих дверей чи цікаві факти про тварин можна також з офіційної групи: http://vk.com/rivnezoo  та сайту зоопарку: http://zoopark.rv.ua

Текст: Катерина ВОРОНІНА
Фото: Анастасія ГРИЦЮТА

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: