Рівненські священники активно виступають на російському телебаченні. Підтримують «руський мір»?

фото: raznesi.info

Вже пів року поспіль релігійним життям Дубенщини все частіше стали цікавитись російські ЗМІ, а знедавна й білоруські. Інформацію відкрито їм надають і коментують отці з Української православної церкви, яка знаходиться в єдності із Московським патріархатом. 
По тому знову до Птичі «приделегували» луганських «інтерівців», які зібрали «потрібні» їм коментарі. Пізніше двох журналістів оперативно підвезли на автівці до людей, які перекривали перехід і не пропускали транспорт. Хоч перекриття траси тоді призвело до багатокілометрових корків на дорогах,  але справило «чудову» картинку про утискання прав «Руської церкви». 

Також, після цих подій на російських телеканалах та в Інтернеті з’явився сюжет з Білогородки. В Білогородці кажуть, що були шоковані від побаченого і почутого від панотців, які, до речі, коментарі давали російською мовою. Цікаво, чи це від поваги до іноземних гостей-журналістів чи просто російська громада не зрозуміла б їх рідної, української мови?Ще багато можна розповідати подібних прикладів, які доводять присутність російських ЗМІ на Рівненщині. А от Білорусь здивувала своїм запізненням, бо перше повідомлення на релігійну тему Дубенщини з’явилось лише минулого тижня. Але про все по порядку.

Мильча голосує

12 лютого громада церкви Різдва Пресвятої Богородиці в с. Мильча вирішали провести опитування, щоб визначити до якого із двох патріархатів належатиме храм. Чимало людей з невідомих причин утрималось і не голосувало, але більшість громади все ж проявили свою волю і не побоявшись проголосувати. Тож, 197 осіб за УПЦ-КП, 17 – за УПЦ МП. Після оголошення результатів громада села хотіла, щоб ревізійна комісія провела ревізію, аби згодом не було ніяких запитань і взаємних звинувачень, наприклад, у крадіжках, як було у сусідніх селах. Та настоятель ключів не дав, аргументуючи, що їх при собі немає. Ключі від сільської церкви, за словами мильчан, зараз знаходяться в Рівненській єпархії УПЦ. 

На підтримку місцевого настоятеля приїхали священики УПЦ. Згодом в село прибули й працівники міліції, яку, як кажуть селяни, ніхто з них не викликав. Адже громадського порядку чи правопорушення ніхто з них не чинив. 

Цього дня люди так і не отримали ключів від святині. Тому було прийнято рішення опечатати всі входи й виходи храму, аби ніхто з сторонніх не зміг туди потрапити. 

А через кілька годин з’явилась стаття з місця подій на білоруському сайті, яку коментував місцевий отець.
     
Єпархія російським пропагандистам відмовила, а батюшки?Раніше у розмові з кореспондентом видання секретар Рівненської єпархії Української Православної Церкви Віталій Герлінський зазначав, що владика рівненський та Острозький Варфоломій не благословляє спілкування наших батюшок із російською пресою, адже їх розповіді пропаганда може легко використати у своїх цілях.

«До нас зверталися представники СБУ, із ними у нас відбулася розмова, та владика Варфоломій, ще на початку року розпорядився, щоб ми не давали ніяких коментарів незнайомим журналістам, бо із цієї ситуації хтось зможе скористатися. Так, дійсно, до нас телефонували журналісти іншої держави, але їм одразу було відмовлено. Бо у справи Божі не може вмішуватися політика», - зазначав протоієрей Віталій Герлінський.

Проте схоже, що рівненські священнослужителі не прислухаються до розпоряджень владики Варфоломія, відверто їх ігноруючи.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: