Львів’яни із особливими потребами знайомляться з Рівненщиною (ФОТО)

Троє друзів із львівського дому «Емаус» та їх асистенти відвідують визначні місця Рівненщини. Як повідомляє кореспондент ERVE.UA, у рамках екскурсії вони уже побували в «Тунелі кохання», клеванському замкові та Свято-Миколаївському Городоцькому жіночому монастирі.


Примітка: у Колегіумі імені патріарха Йосифа Сліпого Українського католицького університету створений  дім «Емаус», у якому спільно проживають особи з розумовою неповносправністю та асистенти-приятелі, які щоденно разом розділяють побут, молитву, радість, сум, будні та свята. Людей із особливими потребами у домі «Емаус» називають «друзями».

«До мене приїхали друзі зі Львова та їх асистенти. Із ними я познайомилася у 2013 році, коли ця спільнота тільки починала створюватися. З того часу ми постійно підтримуємо зв'язок. Я запрошувала їм відвідати мою «малу Батьківщину» ще позаторік, але у них вийшло навідати мене лише зараз (під час відпустки), з чого я дуже радію. 


Головна мета наших подорожей весело провести час, щоб до осені та зими запастися хорошими спогадами. Наше суспільство повинне збагнути, що такі люди – дарунок. Вони приносять багато позитиву в наше життя. Це чудово, коли люди із особливими потребами сприймають тебе, як друга, а не людину із кліше «нормальна». 

Завдяки нашій підтримці вони змушують нас подивитися на банальні та буденні речі зовсім з іншого ракурсу. Спілкування із такими людьми кардинально змінює погляд на світ та змушує переглянути свої відносини із рідними людьми. Моя мрія полягає в тому, щоб у Рівному також були спільноти для людей із особливими потребами», - розповіла волонтерка Ольга Дятлик.

Під час подорожі друзі багато фотографувалися, посміхалися та спілкувалися. А після екскурсії всі зібралися у домі родини Дятликів, щоб пограти у веселі ігри, поділитися новими враженнями та просто відпочити.


За словами друга дому «Емаус» Людмили, вона давно мріяла побувати на Рівненщині. І ця екскурсія приносить їй багато позитивних вражень. Особливо, Людмилі запам’яталося Городоцьке духовне училище  по підготовці регентів-псаломщиків при Свято-Миколаївському Городоцькому жіночому монастирі.

Володимир (друг дому «Емаус») також підтримав Людмилу і додав, що після отриманих приємних вражень він твердо вирішив намалювати картину «Тунель кохання». 


«Я дуже люблю малювати. Коли я пишу картини, то почуваюся щасливим. Своїй подрузі Оксані я подарував дві власні картини: «Ангел» та «Ромашки». До речі, одну з моїх картин уже продали на аукціоні, і я буду продовжувати творити. Після Рівного в моїх планах побувати у Парижі», - сказав він.

Загалом екскурсія львів’ян буде продовжуватися ще два дні, тому редакція ERVE.UA хоче побажати друзям отримати такий заряд позитиву та яскравих вражень, щоб він скрасив їхні сірі будні.

Богдан СЛОНЕЦЬ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: