Життя у небі: рівненські парашутисти святкують професійне свято (ФОТО, ВІДЕО)

Фото з власного архіву Назара Гарматюка

Відчуття свободи, неймовірно чистого повітря і такого собі духовного очищення. Про все це можуть говорити ті, хто хоч раз стрибав з парашутом. У багатьох випадках бажання стрибнути стандартне – боротьба зі страхами, адреналін та нові відчуття. Але хто хоч раз піднявся над хмарами – повернеться туди знову. 


Він щовихідних долає на машині більше 150 кілометрів аби одягти парашутне спорядження і відчути дух свободи. Колись мріяв стати пілотом, як його дідусь, але за штурвал літака так і не сів. Назар Гарматюк, тернополянин, який не тільки професійно займається парашутним спортом, а й планує зробити фільм про рівненський аеродром «Воронів».

T5g04rrGDhs.jpg

Сьогодні, 26 липня, парашутисти усього світу святкують своє професійне свято. Кореспондент ERVE.UA поспілкувалася з Назаром та дізналася про його любов до неба та ідею створення стрічки.

vjt0Y2POhcs.jpg

«19 вересня 2008 року я вперше стрибнув з парашутом. Відчуття, які я отримав, словами не передати. Те, що я стану парашутистом, спророкував мій дідусь. Він був пілотом і часто брав мене із собою на аеродром. І якось він мені каже: «Ти, обов’язково будеш стрибати!». А, я казав, що ні, я буду тільки літати. Ось так і літаю – з парашутом. Скоро святкуватиму свій 400-й політ», - посміхаючись розповідає Назар.

CU6N4d5AI1Q.jpg

«Раніше був інструктором у Тернополі, але зараз у нас немає літака щоб стрибати. На рівненському аеродромі я займаюся відеозйомкою. Фільмую першоразників, які стрибають у тандемі з інструктором. Назбиралося дуже багато відео і ось вирішив зробити фільм. Це буде стрічка у жанрі документального кіно. З інтерв’ю спортсменів, архівним відео та фото. У кожного ж своя історія стрибків, хочеться розповісти про це».

Трейлер майбутнього фільму…

Парашутний сезон на Рівненщині у розпалі. Максимальна висота з якої нині стрибають на аеродромі «Воронів» - 3 тисячі метрів. А це 40 секунд вільного падіння. Вік та вага, як жартують інструктори, значення не мають. Головне завчасно записатися на стрибок.  

«У США був зафіксований випадок, коли стрибав 6-річний хлопчик. Це поки наймолодший парашутист у світі, принаймні з офіційно зафіксованих. Тож виключень немає. Звичайно якщо у вас проблеми зі здоров’ям, то про політ потрібно поговорити з лікарем. А так, усі охочі можуть відчути смак польоту», - каже Назар.Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: