Ангели для Ющенка та оберіг для журналістів: «Музейні гостини» об’єднали рівнян (ФОТО)

На алеї кованих фігур у Рівному пройшла справжня феєрія. «Музейні гостини-2015» об’єднали десятки майстрів-професіоналів та аматорів, які вразили сучасними авторськими роботами жителів та гостей міста. Про це інформує кореспондент ERVE.UA.


Доріжки алеї кованих фігур і територія музею перетворилися на ярмарок мистецтв. Участь у фольклорно-етнографічному святі брали професіонали, аматори і навіть діти. Чимала кількість робіт продавалася заради того, аби пожертвувати виручені кошти на потреби армії. 

Приємно, що на «Музейні гостини» завітали і бійці АТО, які на даний час – у Рівному. Вони і привернули увагу до благодійників, котрі плели маскувальну сітку. Зі слів волонтера «Руєвиту» пані Ірини, бійці побачили їхню роботу, і попросили таку ж для себе. Відтак допомагати плести сітку просто неба для зенітної бригади почали десятки рівнян. 


- Ми плетемо маскувальну сітку із тканини. Закуповуємо її, або отримуємо зі старого одягу. Часто фарбуємо тканину, з якої потрібно плести. Головне, аби матеріал був абсолютно натуральним – щоб нічого не плавилося і не капало при горінні на наших хлопців, – пояснила пані Ірина. 

А ще рівнян, гостей міста і воїнів АТО зацікавили ковані вироби. Дівчата дали найвищу оцінку залізним трояндам, а військовим стали до вподоби невеликі ковані хрестики, які можна легко помістити у кишеню спецформи. Коваль Дмитро розповів, що робота для нього – хобі, яким він займається уже два роки. І хоч для майстра це ще не дуже великий стаж, про смаки українців пан Дмитро знає багато.


- Нині людям найбільше імпонують металеві квіти, підкови та маленькі обереги, – розповів коваль. 

Здивували своїми виробами і найменші. Три подруги, яким усього 12 – 13 років, теж прийшли на «Музейні гостини» в ролі майстринь. Дівчата плели браслети із резинок. Такий недорогий матеріал вони зуміли придбали за кошти, які для них дарували рідні на свята. Ініціаторка майстер-класу, 12-річна Оленка зізналася, що ні в які гуртки не ходить, а плести вчиться з відео-уроків в Інтернеті. 


- Ми самі вчимося, але як робити деякі важчі браслети, дивимося в Інтернеті… Для прикрас беремо спеціальні резинки. Вони мають бути міцними, і добре розтягуватися, - розповіла Оленка. 

Додала, що із подругами Анною та Олександрою займаються таким браслетоплетінням уже рік. 

Цілих десять років ліпить із глини пан Дмитро, який теж проводив майстер-клас неподалік дівчат. На «Музейних гостинах» гончар вчив усіх охочих створювати глечики та чашки, які потім можна використовувати в побуті. Читачам ERVE.UA майстер розповів, що найбільше любить ліпити тварин, але рівняни віддають перевагу глиняним свистулькам. 

- У мене гончарна червона глина… Якщо посуд із глини випалити, він майже вічний, адже не боїться ані води, ані холоду. Такий посуд добре тримає температуру і має хороший енергетичний фон, – поділився гончар Дмитро. 

Не гірша енергетика тепер захищатиме і рівненських дівчат. Для справжніх пані на «Музейних гостинах» представили ексклюзивну колекцію прикрас, сплетених із натуральних матеріалів. Майстриня таких шедеврів – здолбунівчанка Ірина Кухар. 


- Я плету з трави осоки, кукурудзяного листя, верби… Найпопулярнішими зараз є жіночі прикраси на волосся. Сучасні дівчата тепер шукають не китайські квіти, а щось натуральне, українське, – сказала пані Ірина. 

Разом із цим, майстриня зізналася, що на одній із виставок у столиці її покупцями стали екс-президент України Віктор Ющенко та співак Олег Скрипка. Вони придбали обереги у вигляді Ангелів. 

Дивував своїми роботами і майстер з різьби по дереву – Петро Онищук, який приїхав у Рівне з Корця. Серед його авторських робіт – посуд і великі «міфічні» картини. Пан Петро розповів, що вироби виконані з липи, і кожна їхня деталь – авторська. 


- Я спочатку обробляю дерев’яну пластину, а потім шукаю найкращий варіант малюнку. Головне – аби робота передавала глибину думки…

А працюю з м’якими породами деревини. Це – липа, вільха, осика. Наші предки увесь посуд робили виключно із липи, тому що це дерево є найбільш чистим екологічним матеріалом, – акцентував Петро Онищук. 

А ще майстер розповів, хотів би продемонструвати свої роботи у Гощі та Кузнецовську.


Під час «Музейних гостин» рівняни вчилися робити ляльки-мотанки. Майстер-клас у шикарній вишиванці проводила Юлія Кирильчук. Один із таких авторських оберегів майстриня подарувала і редакції ERVE.UA, пообіцявши провести ексклюзивний майстер-клас для тих читачів інформаційного порталу, які не змогли прийти на «Музейні гостини». Отож, далі буде.

Дар`я ЛОСІК

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: