10 неголівудських сценаріїв знищення нашої планети

Зіткнення з Венерою, глобальне замерзання, блукаюча чорна діра чи бомба з антиречовиною - про такі неголівудські способи знищення Землі розповів рівненський письменник та фізик за освітою, Макс Кідрук, на четвертій лекції науково-популярного проекту «Quantum». Повідомляє кореспондент ERVE.UA.


Рівняни й гості міста мали шанс дізнатися, яким може бути закінчення існування нашої планети і чи є шанси у людства врятуватися після загибелі Землі. Та найцікавішими, звичайно ж, виявились неголівудські сценарії загибелі нашої планети. Макс Кідрук розповів про найреалістичніші та наймоторошніші з них. 


#10: Зіткнення з іншою планетою.

Що буде якщо Земля зіткнеться з Марсом? Планетою будуть прокочуватися численні вогняні смерчі. Практично все живе, що буде на поверхні планети буде знищено. Проте, енергії, що виникне під час зіткнення Землі з Марсом буде недостатньо, щоб повністю знищити планету. Для того, щоб знищити нашу Землю потрібне щось таке саме велике, як і вона. Це може бути лише одне небесне тіло — Венера. Ще до самого зіткнення Землею пройдуть колосальні катаклізми: величезні цунамі. Обидві планети загинуть разом з усім живим, що було на них. 

Чи це реально? На превеликий жаль, так. Яким чином? Не виключена можливість, що один з блукаючих коричневих карликів (найменших зір в галактиці) увірветься в нашу Сонячну систему. Він пролетить через неї, гравітаційно провзаємодіє з планетами та зірве їх з своїх орбіт. Малоймовірно, але реально.

#9: Глобальне замерзання.

Той же коричневий карлик може зірвати планету з орбіти й відтягнути її від Сонця. Якщо він відтягне Землю не дуже далеко, то ми просто вдягнемо теплі жилетки і якось це переживемо, але якщо ця зоря відтягне нашу планету на відстань 300 млн. км. від Сонця, то кількості сонячної енергії буде недостатньо для ведення сільського господарства і всі сільськогосподарські культури загинуть. Людство за лічені роки загине від голоду. Та це не вб’є саму планету. Для того, щоб Земля стала мертвою потрібно, щоб її відтягло на відстань приблизно 1.5 млрд. км. від Сонця. На такій відстані вона буде поступово остигати і врешті-решт промерзне до самого ядра.


#8: Big Burn.

Коричневий карлик може відтягти Землю й ближче до Сонця. Для того, щоб планета стала мертвою її потрібно затягти на орбіту Меркурія. На цій відстані сонячний вітер поступово випалить, видує атмосферу і перетворить Землю на бездушну кам’яну кульку. 

#7: Припинення обертання.

Усім відомо, що Земля обертається навколо своєї осі. Якщо взяти будь-яку точку на поверхні нашої планети, то відносно центру Землі вона рухається зі швидкістю 1800 км/год. Уявіть, що в якийсь момент це обертання зупинилось. В момент зупинки виникнуть колосальні штормові вітри зі швидкіcтю 1800 км/год. Через таку надшвидкість виникне потужне тертя і Земля просто спалахне: і материки, і океани палатимуть, наче сірники. Це знищить все живе на планеті і її здатність підтримувати життя.

#6: Блукаюча чорна діра.

Чорні діри сонячного масштабу — це порожні чорні кульки з радіусом 3 км. Ви дізнаєтесь про їх наближення лиш тоді, коли, споглядаючи за зоряним небом, помітите, що планети поводять себе, наче п’яні. Піднімуться надзвичайно потужні цунамі. Земля, розірвана на атоми, поглинеться чорною дірою. 


#5: Чорна діра в Земному ядрі.

Звідки вона там може взятися? Йдеться про зіштовхування з високоенергетичним протоном, який прилетів ззовні, скажімо, від наднової, і зіштовхнувся з іншим лише в ядрі так сильно, що вони миттєво утворять мікроскопічну чорну діру. Перебуваючи під великим тиском, чорна діра не встигає випаруватись і починає поглинати матерію.

#4: «Відключення» гравітації.

Якщо раптом гравітація припинить свою дію, з нами нічого не станеться...принаймні впродовж перших 20 хвилин. Пізніше розсмокчеться атмосфера Землі і люди просто задихнуться у вакуумі. Це сценарій загибелі не лише нашої планети, а й всього Всесвіту. Він перетвориться на однорідну масу, в якій певні хімічні елементи просто літатимуть в просторі.


#3: Бомба з антиречовиною.

На планеті Земля немає стільки вибухівки, щоб її підірвати. Втім, є одна річ, що може знищити нашу планету вибухом. Антиречовина — це речовина, яка, на думку деяких сучасних фізиків, повинна складатися з антиатомів, в складі їхніх ядер повинні бути антипротони і антинейтрони, замість протонів і нейтронів у ядрах звичайних атомів, а замість електронних оболонок мусять бути оболонки позитронні. 

#2: Контакт з дивною матерією.

Існують так звані стрейнджлети — гіпотетичні об'єкти, що можуть бути абсолютно новою формою речовини. За твердженнями вчених стрейнджлети існують в космосі. Складаються вони з так званої «дивної матерії». Ця речовина змінює фізичні властивості всього, з чим вона контактує. Все, до чого торкаються стрейнджлети, перетворюється в «дивну речовину». Цілком ймовірно, що ця «дивна речовина» може знаходитись в ядрах нейтронних зір. 

#1: Фазовий перехід у Всесвіті.

Зміни в силах, які діють на Всесвіт, призведуть до того, що кожна елементарна частинка буде ставати все важче. Це може призвести до значного збільшення маси всієї матерії. Ці зміни приведуть до того, що весь всесвіт стиснеться в нескінченно малий, нескінченно важкий і нескінченно гарячий мікроскопічний шар. Після такого наш Всесвіт у тому вигляді, в якому ми його знаємо, перестане існувати.


Нагадаємо, що проект «Quantum» стартував в листопаді минулого року. На перших трьох лекціях глядачі мали змогу чути й бачити найцікавіше про еволюцію Всесвіту, виникнення Землі та інших планет. Також Макс Кідрук розповідав про таємниці зір, їхній вік, розміри і умови зникнення. Третя лекція була присвячена таємничим чорним дірам, де слухачі дізналися неймовірні факти про існування цих космічних об’єктів.

Наступна, п’ята, лекція проекту «Quantum» носитиме назву «Світ, розібраний на запчастини». Лектор, Макс Кідрук, розповість про те, з чого на початковому рівні складаються речовини й трохи про квантову фізику. Дата проведення стане відома згодом.

                                                                                                                              Текст: Тетяна ХОМИЧ
Фото: Йосип ГУСАК
                                                                                    

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: