Замість банківської справи рівнянин зайнявся стародавнім ремеслом (ФОТО)

У сучасному суспільстві престижними вважають такі професії, як юрист, економіст, фінансист. Проте, не потрібно забувати про ті ремесла, які виникли задовго до появи нових «модних» спеціальностей. Щоб дізнатися чому ж серед величезного різноманіття молоді люди все ж обирають ті, які існують вже протягом тисячі років, кореспондент ERVE.UA вирішив зустрітись з справжнім ковалем Олександром Кубовичем.


Йому лише 25, він народився і виріс у Рівному. Закінчивши Тернопільський національний економічний університет «ТНЕУ» і здобувши вищу освіту по спеціальності фінанси і банківська справа Олександр покласти диплом на поличку і почав шукати себе у нових сферах.

- Я зрозумів, що це не моє, бо не отримував жодного задоволення від роботи. Одного разу я випадково потрапив на свято ковальства, яке проходило в рамках фестивалю «Металеве серце» у Рівному. Мене захопило те, як легко майстри працювали з металом та які чудові речі вони створювали. Згодом я вирішив самостійно спробувати зробити щось подібне.



У кого ви навчалися цьому ремеслу?
- Вчився самостійно по відео на «YouTube», також читав різноманітні статті на цю тему. Спочатку все давалося дуже важко, адже в мене не було потрібного устаткування та інструментів. Насправді в роботі коваля не так важлива сила, як любов до металу та естетичний смак. Зігнути можна будь-що, але чи матиме воно гарний вигляд, і чи буде потрібне комусь. Важливо розуміти те, що обравши таку професію ти повинен враховувати й те, що кожна людина сприймає прекрасне по-своєму і не завжди твої вироби будуть актуальними. Інколи я просто залишаю їх в себе.



- Яким був перший виріб із металу?
- Це була металева троянда, яку я подарував своїм друзям на весілля. Згодом почав робити більш складні вироби такі, як ковані підставки під вазони, вішалки та полички. Наразі я вже займаюсь виготовленням більш масивніших виробів, які потребують більше часу та зусиль.

- Коли ви зрозуміли, що це дійсно той вид діяльності який приносить задоволення?
-Напевно тоді коли зрозумів, що моє хобі приносить непоганий дохід. Я робив те, що мені подобалось і мав за це гроші. І це було дійсно чудово.


- Не шкодуєте, що відмовились від кар’єри банкіра?
- Зовсім ні. Я вважаю, що кожен повинен займатися тією справою, яка приносить йому задоволення. Банківська справа хоч і цікава, проте не для мене. 

- Щоб ви порадили нашим читачам?
-Головне це те, що ти повинен отримувати задоволення від того, що ти робиш. Все інше прийде з часом. Адже, справа яку ти любиш не може не приносити плодів. Ти повинен із задоволенням приходити на своє робоче місце і тоді все буде добре.

Анастасія КОВАЛЬ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: