У Рівному чемпіони Європи тренуються на руїнах (ФОТО)

Фото: Анастасія В'юн

Як раніше повідомляв ERVE.UA,  співзасновниця «Rivne Running Club» Наталія Прищепа сенсаційно перемогла на дистанції 800 метрів на Чемпіонаті Європи. Це сталося ввечері 9 червня в Амстердамі (Нідерланди). 

Кореспондент ERVE.UA, вирішив дізнатися більше про умови, в яких тренувалася Наталія. В цьому нам допоміг  діючий спортсмен і тренер у «Rivne Running Club» Роман Полюхович, який професійно виступав на чемпіонаті України, змагався на дистанції 1500м., потрапив у фінал і був шостим на чемпіонаті України. 
В яких умовах тренуються спортсмени на стадіоні «Авангард»?
- Умови у нас на стадіоні не дуже задовільні, можна навіть сказати взагалі незадовільні. Доріжки вже зовсім старі та зношені, тренуватися на них можна, проте небезпечно, адже є велика ймовірність травмуватися. Тобто, на доріжці одні ями залишились, в деяких місцях вона стерлась і взагалі готуватись до якихось серйозних змагань неможливо.Були навіть випадки, коли на коротких дистанціях через незадовільний стан доріжок спортсмени травмувались. Варто відзначити те, що насамперед такі умови впливають на психологічний стан, адже спортсмен страждає від таких умов. Впродовж 20 років, а може і більше, тут немає душових кабінок, принаймні навіть елементарного душу тут ніхто не бачив. Як жартують спортсмени –«у нас є кран - це універсальний душ». 

Що потрібно, аби покращити ці умови?
- Новий стадіон, тобто повна реконструкція. Забрати старі трибуни, старі доріжки і побудувати такий  стадіон, який відповідатиме європейським стандартам. Чи підтримує влада міста молодих спортсменів, і чи допомагає фінансово?
-  Зазначу, що за 15 років особисто я не відчув допомоги від міської влади, чи від іншої структури в Рівному. 

Кошти можна знайти на все, якщо захотіти зробити кращі умови для спортсменів які займають достойні місця на чемпіонаті Європи. 

Як спортсмени тренуються взимку?
-  Опалення є, проте воно не забезпечує ту кількість тепла, яка потрібна для нормального тренування. Тобто взимку в залі холодно, адже температура в приміщенні досить низька. Завжди відчувається сирість та волога, не кажучи вже про грибок на стінах і цвіль. Досить часто після тренування на вулиці, коли вже тіло зігрілося, ти заходиш в зал щоб розім’ятись, охолоджуєшся і на наступне тренування ти можеш і не вийти.Всі спортсмени сподіваються вже досить давно, що хтось щось зробить. Всі чекають того моменту, коли можна буде прийти в хороший зал, переодягнутися в нормальній роздягальні, попрацювати на нормальній доріжці і після тренування прийняти душ. Ми ж не вимагаємо так багато.  Хочеться аби навіть найменші спортсмени прийшовши на стадіон хотіли б повертатися сюди кожного дня. Я не пам’ятаю, коли був дощ, проте калюжі і досі єОсь наш умивальник - «універсальний душ». Взимку 50-м. зал обігрівають  три жовті калорифери, які неспроможні забезпечити достатню кількість тепла.В таких умовах зберігається інвентар. Жіноча і чоловіча роздягальні.Враховуючи те, що тут було і телебачення, і преса нічого не змінилося. Таке відчуття, що цього ніхто не бачить, або закриває на це очі. Мер міста Володимир Хомко давно знає про умови, в яких наразі тренуються рівненські спортсмени, але розповідає про світле майбутнє, яке має наступити через два роки. Тобто після реконструкції стадіону. А до того часу, спортсмени й далі травмуватимуться на зношених доріжках, займатимуться в залі, у якому оголені проводи і тече стеля, хворітимуть взимку і переодягатимуться в роздягальнях покритих цвіллю та грибком. 

Анастасія КОВАЛЬ
Фотограф: Анастасія В'юн

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: