Соціальний бізнес, смачна їжа та волонтерство: що американець з Чикаго робить у Рівному

Він приїхав з Америки, аби розвивати організаційний розвиток в Україні, залишивши спокійне та виважене життя в містечку Чикаго. 23-річний америнець Аарон нині працює в Рівному. Він є волонтером Корпусу миру, бо хоче допомагати людям і змінювати світ на краще. Хлопець розповів кореспонденту ERVE.UA про життя в Україні та як він сюди потрапив.

- Аарон, для початку розкажіть щось про себе.

- Я приїхав з чудового американського міста Чикаго. Працюю в «INFOHUB» у Рівному. Спеціалізуюсь на соціальному бізнесі. В Україну прибув разом із своєю дружиною Емілі, яка працює в «Екоклубі».

 

- Яку освіту Ви отримали в Америці?

- Я здобув освіту за спеціальністю «Бізнес-менеджмент, соціальний бізнес та кримінальна відповідальність». Це мені цікаво. Ця освіта сприяла моєму приїзду в Україну Я хотів допомагати людям. Тому для мене – це просто чудово.

- Як Ви стали волонтером Корпусу миру?

- Це процес подання заявки та інтерв`ю. Я хотів допомогти людям створити стійкий бізнес, тому в листопаді 2015 подав заявку. Та пройшов. Прибув до України в березні 2017 року, аби допомагати людям з розвитком бізнесу та організаційним розвитком громади.

- Чим ти займався в Корпусі миру в Америці?

- Корпус миру не працює в США - тільки в інших країнах. Чесно кажучи, я не робив нічого в Америці. Лише волонтерю в Україні. Працював на фермі в Парагваї, щоб допомогти розвинути бізнес.

- Як ти потрапив в Україну?

- В Україну приїхав, тому що мені дали вибір: Україна чи Парагвай. В той період багато чого відбувалось в цих країнах. Я оцінював ресурси. І обрав, врешті-решт, Україну.

- Скільки часу ти вже у Рівному?

- В Україні я вже чотири місяці. Спочатку я три місяці був у Чернігові. Там я вивчав проходив підготовчу програму, що мала на меті підготувати мене для майбутньої роботи. В Рівному лише один місяць. І пробуду тут ще два роки.

- Чим ти тут займаєшся ?

В Україні Корпус миру працює за трьома програмами. По-перше, навчає викладання англійської мови. Другий напрям роботи - проект Розвиток громад. А третя – це молодіжний розвиток. Моя мета – допомогти розвиватися соціальному бізнесу.

- Що тобі подобається в нашій країні загалом?

- В Україні подобається смачна їжа, (сміється, – авт.) дуже смачно готують українці. Архітектура та історія. Конкретно в Рівному – люди. Мені дуже імпонують люди, які тут проживають. Кожен, з ким я зустрічався – хотів мені допомогти. Це особливо часто трапляється, коли я спілкуюсь українською – усі намагаються допомогти та зрозуміти мене.

- Де б ти хотів ще побувати в Україні?

- Хочу повернутися в Чернігів. Це дуже старе місто. Америці 200 років, я думаю. Чернігів ж старший і є для мене, чесно кажучи, божевільним. Я ніколи не жив в такому старому місті. Я був вражений тисячолітніми церквами, соборами. В Америці ж такого немає. Тому, це місто особливе для мене. Я надто сильно хочу відвідати Карпати, адже дуже люблю гори. Обожнюю.

- Чи є в Україні твої друзі з Корпусу миру?

- В Івано-Франківську є щось схоже на «INFOHUB», де працюють мої колеги з Корпусу миру. І я дуже хочу відвідати це місто. Хочу поєднати роботу, подорожі , подивитися на історичні міста, змінити свої плани в цьому сенсі.

- З якими труднощами зіштовхується американець в Україні?

- Мова дуже важкат - це справді велика проблема. Я не можу подбати сам про себе. Відчуваєш себе малою дитиною. Намагаєшся поговорити з людиною і виходить, що ти говориш щось типу: «Я люблю суп». Я знаю багато волонтерів, у яких така ж проблема. Українці дуже гостинні. Наприклад, в Америці люди між собою говорять: «Привіт-бувай», в Україні ж хвилюються, щоб ти повечеряв чи випив чаю. Україна – дуже відкрита та гостинна… І це чомусь дивно. Та для мене це класно.

- Які твої плани на ці два роки?

- Я хочу допомогти місту Рівне усім, чим зможу насправді. Також хочу, щоб «INFOHUB» процвітав та розвивав проекти, коли я поїду. Мені подобаються різні організації Рівного, які сприяють розвитку громади та моєму майбутньому в цілому. А якщо серйозно, я уявлення не маю, що я буду робити далі. У мене є ще два роки для вирішення свого майбутнього. Тому поки вирішую.

Довідково: Корпус миру є американською урядовою організацією, що вже понад 50 років скеровує волонтерів для реалізації програм технічної допомоги у сферах освіти, розвитку бізнесу, захисту навколишнього середовища, сільського господарства та охорони здоров’я у більш ніж 130 країнах світу. Така програмна співпраця дозволяє волонтерам та громадам, що їх приймають, краще пізнати одне одного, обмінятись інформацією про культуру, мову та побут колег, а відтак, зблизити країни залучені до співпраці. В Україні Корпус Миру працює з травня 1992 року.

Спілкувалася Анастасія ЧУСТРА

ФОТО: ERVE.UA та з особистого архіву Аарона

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: