Руслан Шевчук: «Нині політика для мене - табу» (ЕКСКЛЮЗИВ)

Наприкінці минулого тижня для багатьох стала несподіванкою звістка про те, що заступник мера Рівного Руслан Шевчук вирішив звільнитися. Чиновником він пропрацював лише один рік. Відповідав за архітектуру, будівництво та інвестиції міста. Ексклюзивно для ERVE.UA він розповів, що не встиг зробити і чому пішов.


«Це було зважене рішення, не спонтанне. Хоча не думав, коли йшов на посаду, що звільнятимусь через рік. Не все вдалося зробити із запланованого, але я вважаю, ми виконали кілька важливих для міста завдань. Зокрема, досягли рішення та «вибили» фінансування на корегування генерального плану Рівного. Інше завдання – детальне планування центру міста. Він став каменем спотикання у багатьох скандалах. Окрім цього, розробка комплексної схеми тимчасових споруд. Все, що я назвав – не закінчено. Але вже процес запущений і його не можна зупинити. У мене є ще ідеї, але основні вже хоча б зійшли з мертвої точки».

«Жили, як у кам’яному віці»

«Мені було дивно, що донедавна служба містобудівного кадастру немала відповідного програмного забезпечення. Уявіть, цілий відділ працював, як у кам’яному віці, вносячи всі дані руками. Нині ж ми купимо програму, яка дозволяє наносити багатошарові дані. Зокрема – комунікації, підприємства, земельні ділянки і тд. Але ось, пояснити людям, що ліцензійна програма, наприклад, коштуватиме 300 тисяч гривень - важко. Бо всі почнуть писати  - навіщо виділили стільки грошей на якусь там програму».

«Депутатів постійно потрібно переконувати…»

«Прийняття всіх рішень були досягнуті великими зусиллями. Важко було переконати депутатів, що певні питання є особливо важливими і на них потрібні кошти. І навіть, якщо це просто документи. В більшості є розуміння того, що потрібно ремонтувати дахи, робити дорогу. Але немає розуміння того, що нам необхідна робота над документацією, новим порядком. Якщо цього робити  - хаос буде й далі».

«Зарплата і робочий графік»

«Зарплата це окреме питання, і воно стосується не лише мене. Це не та робота, яка приносить задоволення, вона дуже стресова. Не знаю, можливо, комусь і вдається «сачкувати», але більшість працівників зайняті з ранку до вечора. Було багато розмов стосовно преміювання мера і його заступників. Мовляв, за що їм постійно премії дають. Скажу, що важко на 4 тисячі гривень виживати. І нині підняти заробітну плату неможливо на законодавчому рівні».

«В кулуарах нічого не обговорюємо»

«Кого призначать на моє місце – не знаю. Давно переконався в тому, що кулуарні розмови нічого не варті. Хотілося б бачити професійну людину. Яку політичну партію представлятиме – мені байдуже. Те ж саме стосується і призначення головного архітектора міста. Поки не знаю людини, яка б могла якісно виконувати такі обов`язки».

«Вибори - табу»

«Вирішив, що на вибори не піду. Зараз для мене політика – табу. У мене є юридична фірма, то ж роботи вистачає. Буду працювати у цій галузі».
Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: