Рівнянин побував на відкритті «Тунелю кохання» у Китаї (ІНТЕРВ’Ю+ВІДЕО)

Рівненське диво природи під назвою «Тунель кохання» надихає жителів далеких куточків нашої планети на створення повномасштабних копій. Воно настільки захопило китайців, що 20 травня 2017 року в Піднебесній відкрили «китайський варіант» цього тунелю. На урочистій церемонії відкриття в місті Хефей був присутній рівнянин Михайло Іжик – мовознавець, мандрівник, співробітник Міжнародного радіо Китаю, кандидат філологічних наук.


 Михайле, як Ви взагалі опинилися на церемонії відкриття в Китаї?

– Вже декілька років працюю в Пекіні на Міжнародному радіо Китаю. Роблю переклади новин, висвітлюю різноманітні заходи, які стосуються двох країн. Тому часто доводиться їздити у відрядження в різні частини Піднебесної. Пропустити таку подію я просто не мав права, адже вона безпосередньо пов’язана з рідною Рівненщиною.

Відкриття «Тунелю кохання»в місті Хефей, що на сході Китаю, викликало небувалий ажіотаж серед місцевого населення – як серед дітлахів, так і серед поважних пенсіонерів. Приємно, що на самій церемонії на сцену було запрошено заввідділу культури та інформації «Українського дому» в Пекіні – Янну Шуляк, яка разом з іншими почесними гостями на традиційному китайському сувої поставилапечатку зі словом «Україна».

Чим відрізняються рівненський та китайський «Тунелі кохання»?

– Відрізняються дуже сильно. Китайський, скажімо так, більш «юний». Йому ще потрібен час, щоб стати повноцінним тунелем. Наразі це просто залізнична колія, яка проходить крізь лісосмугу. Скажу відверто, вмінню китайців з непримітної місцини зробити розкручений туристичний об’єкт можна лише позаздрити.

Китайці дуже полюбляють нумерологію. Недарма відкриття відбулося 20 травня, адже китайською мовою 5-2-0 співзвучне з «я тебе кохаю». У всьому тут є сакральний зміст. Взагалі, ценація, яка дуже зосереджена на собі.Китайці ледь не в кожній розмові підкреслюють, що їхній цивілізації вже понад 5000 років, що вона дуже древня, що майже всі винаходи були зроблені саме тут та ін. Іноді цього буває відверто забагато. Але в даному випадку, рівненський тунель виглядає значно поважніше і солідніше. Це, звісно, тішить.

Що китайці знають про Україну?

– Коли дізнаються, що людина з України – відразу йде подвійний постріл: вродливі дівчата і бурштин! Все. Це альфа і омега. Правило, що не має виключень.Насправді, знають про нашу країну не дуже багато, але ми зараз активно над цим працюємо і ситуація помітно покращується. Не в останню чергу завдяки популяризації серед китайців таких туристичних об’єктів як наш «Тунель кохання».Він тут доволі відомий серед молоді, яка подорожує.

Є сенс більше розвивати своє, тоді і інтерес ззовні неодмінно з’явиться. Тим паче, що ресурси України в цій сфері просто колосальні.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: