Рівняни на вихідних стали «кольорами» міста (ФОТО)

Цими вихідними, 13 та 14 травня, у Рівному на Чайкиній алеї з’явилася незвичайна арт-інсталяція під назвою «Я колір міста». Як інформує кореспондент ERVE.UA, її розробили в рамках другого «Урбан-фесту».

Авторка яскравої інсталяції Оксана Іванова розповідає, що ідея оживити місто виникла у неї давно – ще під час першого вуличного фестивалю у жовтні 2016 року. Відтоді вона «виношувала» ініціативу в своїй голові. Реалізувати незвичайну ідею вдалося вже у рамках другого «Урбан-фесту».

«Десь за два тижні до старту фестивалю ми «зарядилися» цією ідеєю. Протягом тижня я і четверо дизайнерів з моєї дизайн-студії - Анна Міклашевська, Віка Сірак, Інна Мамчур та Тетяна Михалюк - розробляли, різали, клеїли, монтували інсталяцію. Також допомагали волонтери. В результаті нам вдалося зробити експозицію довжиною 7,5 метрів і 2,5 метрів висотою», - говорить Оксана.

За її словами, такі проекти частіше за все можна побачити у інших містах – Києві, Львові та Одесі. У Рівному це вперше.

Відтак, інсталяція складалася з дев’яти частин. Кожна складова була створена з різних матеріалів: повітряних кульок, вати, офісних стікерів, моху тощо. За словами Оксани Іванової, вони у експозиції використали такі матеріали з побуту людини, які зазвичай не використовуються в арт-просторі.

Інсталяцію розробили у яскравих кольорах: фіолетовому, темному та світловому рожевих, оранжевому, салатовому, темно-зеленому, голубому та білому. Відповідно проект отримав назву «Я колір міста». Родзинкою інсталяції став так званий «портал» у вигляді дзеркала.

Пройшовши всі кольори, та ставши «яскравим», людина, дивлячись на себе у дзеркало, повинна була задуматися та зрозуміти, хто ж вона насправді або віднайти своє місце у цьому світі. Остання складова – це білий фон. Споглядаючи на нього, гості фестивалю могли «намалювати все з чистого листка». Саме тому авторка експозиції зазначає, що проект «Я колір міста» - був у певному розумінні філософським та соціальним.

З іншої сторони експозиції можна було прочитати, чому організатори обрали саме таку тематику.

«Будь кольором в місті». Ось такий заклик ми хотіли передати рівнянам. Це таке собі «підбурювання» людей до того, щоб вони розцвітали. Кожна людина має свій характер. Це як художник змішує фарби і знаходить щось нове, так і люди, «змішуючись» та акумулюючись, «народжують» нові ідеї. Ми хотіли на цьому акцентувати, щоб люди не боялися розкривати і проявляти себе», - додає дизайнер.

Між тим, поглянути на інсталяцію завітали не лише рівняни, а й гості міста. Особливо багато було дітей.
Оксана Іванова каже, що фактів вандалізму впродовж двох днів, поки у місті була розташована інсталяція, не зафіксовано.

«Я б назвала швидше за все це бешкетництвом. Було дуже багато діток на заході. Їм цікаво все «пощупати». Ось і на рівні дитячого зросту інсталяція «поріділа (сміється, - авт.). Приємно було чути позитивні відгуки від людей», - коментує авторка проекту «Я колір міста» .

Крім того, організатори під час фестивалю розпочали конкурс на найяскравіше фото біля інсталяції. За умовами рівняни та гості міста повинні були сфотографуватися у фотозоні, викласти фото у Facebook чи Instagram з хештегом #Яколірміста.

Сьогодні, 15 травня, організатори оберуть найкращі світлини та їхнім авторам подарують символічні футболки.

Також ініціатори фесту за допомогою фото із соцмереж проаналізують, на фоні якого кольору люди фотографувалися найчастіше.

Оксана Іванова мріє, щоб на вулицях Рівного з’явився урбан або ж арт-простір. Там люди могли б помріяти чи поговорити про соціальний розвиток міста.

Крім того, Оксана вже думає про те, де б ще презентувати інсталяцію «Я колір міста». Можливо рівняни зможуть знову стати «кольором» під час «Музейних гостин».

Також авторка пояснює, що якщо інсталяцію облаштовувати на довгий час, то вони повинна хоча б якось охоронятися, аби не було випадків вандалізму.

В цей же час, Оксана Іванова працює над іншими проектами, які вже незабаром можливо можна буде побачити у нашому місті. 

Спілкувалася Анастасія БОДНАРСЬКА

Всі фото надані Оксаною ІВАНОВОЮ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: