Рівненський музикант їздив у Нью-Йорк, щоб написати новий альбом

19 березня у Ляльковому театрі відбудеться концерт - презентація молодого рівненського музиканта Євгенія Щавлінського. Публіці хлопець представить свій дебютний альбом під назвою «The First». Кореспондент ERVE.UA поспілкувався Євгеном про творчість, особисте життя та плани.


- Євгене, розкажи про себе нашим читачам.
-Я народився у Рівному. Грав з багатьма гуртами, у різних жанрах. Також працював на студії, як сесійний музикант. У свій час познайомився з великою кількістю хороших музикантів, що згодом допомогли мені з організацією благодійного вечора в підтримку постраждалих в АТО, який відбувся минулого року.

-Коли ти розпочав писати?
-Під час навчання у Польщі. Під впливом розповідей мами про тодішні події в Україні написав пісню, яка називається «Тінь». Її можна знайти у соцмережах. Досить простенька, як для початку. Цей альбом - це вже серйозний проект. Це командна робота, велика форма. - Серед творчих людей існує думка, що не можна надто захоплюватись чужим мистецтвом, бо це впливає на своє власне. Ти підтримуєш її?
- Мені здається, що музики власної не існує. Ми живемо в час коли все вже зроблено. Я не приховую, що мене надихають інші музиканти, це видно в альбомі. Мене надихає гурт Muse, Девід Гілмор з Pink Floyd, Сергій Бабкін. Я думаю, що кожен музикант, який хоче чогось досягнути, повинен спочатку набрати певний музичний «рюкзачок»: враження, стиль, бачення музики, техніка. Є багато музикантів, які вміють грати на інструментах, але зовсім не знають про аранжування, про структуру пісні. Цього можна досягти двома способами навчаючись у музичній школі, або слухаючи неймовірну кількість музики. Тому я вважаю надихатись кимось – це добре. Це момент навчання. 

- Скільки часу тривала робота над альбомом «The First»?
- Я його написав у США. Був там півроку і стільки ж писав. Мабуть, все почалося у Нью-Йорку. Справа в тому, що я з дитинства мріяв там побувати і коли нарешті потрапив - це було щось нереальне. Взагалі моя музика -  про складнощі нового життя, нові знайомства, нову роботу. Мені здається, що всі пісні так і пишуться: або коли тобі дуже добре, або коли тобі дуже погано. Можливо в альбомі дещо відчувається депресивний вплив, але це те що я тоді відчував.

-Хто допомагав у створені альбому? 
-Багато хто допомагав і допомагає. В тому числі друзі, які мене надихають. Наприклад, в мене є друг з Дубна, Олександр Ступак - геніальний клавішник. Він мене критикував  та познайомив з звукорежисером з РДГУ Ванею Рокищуком. Так, що цей альбом був записаний саме там. Мені сподобалось з ними працювати. Будемо намагатись відтворити абсолютно все, що було записано в студії. Це має бути круто.

-Презентація буде відбуватись лише в Рівному?
-Ми планували концерти в Чернівцях і Києві. Але зараз є складнощі з організацією. Хочеться спочатку зробити проект, записати його, якщо це сподобається людям, тоді рухатись далі. Я хочу, щоб моя музика була почута.
Ольга РОМАШУК

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: