Реанімація рівненського спідвею: молодь готує «бліцкриг»

фото з власного архіву Сергія Головні

Колись Рівне було спідвейною столицею України. Нині цей вид спорту занепав. Крім нашого міста, фактично ніде не проводяться змагання, руйнуються стадіони. У березні міські обранці погодили створення спеціалізованого комунального закладу. Керівником установи став Сергій Головня, який втілюватиме в життя, розроблений міськими обранцями та управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту план повернення спідвею у Рівне.

Молодий начальник поділився з кореспондентом ERVE.UA секретами формування нової установи, планом розвитку дитячого спідвею та майбутніми перспективами.


- Програма розвитку спідвею розроблена на період з 2016-го до 2020-го року. «Рівненський міський спортивно-технічний клуб» в першу чергу створюється з метою виховання нових спортсменів. Хоча, звісно, разом із дітками будуть тренуватися і діючі гонщики. У структуру комунального закладу ввійдуть: тренер, інструктор, механік, робітник, бухгалтер. Плануємо долучити ветеранів спідвею до навчання та розвитку навичок спортсменів.

Зірка спідвею тренуватиме маленьких рівнян

- Хто стане тренером?
- Ще у грудні минулого року ми говорили з Володимиром Колодієм-старшим щодо посади тренера, і він таки погодився навчати підростаюче покоління. Він - зірка радянського спідвею. Він володар «Золотого Шолому», який здобув у місті Жарновіца (Словаччина) в 1995-му році. Продовжимо співпрацювати і з Віктором Гайдимом. Окрім того, ділитися своїм досвідом зголосилися визнані зірки європейського спідвею та легенди рівненської доріжки Анатолій Жабчик, Григорій Хлиновський, Ігор Звєрєв, Володимир Трофимов. Коли стартує набір дітей до школи?
- Наразі розробляємо положення про створення секції та проводимо набір у кількох вікових категоріях: з 8 до 12, з 13 до 16 та з 16 до 18. Навчання розпочнеться вже найближчим часом.

Півмільйонна гривень на мотоцикли

- Де розташувався ваш офіс?
- Наразі йдуть ремонтні роботи у кабінеті по вул. Данила Галицького, 25. Тренування будуть  проходити на стадіоні «Мототрек», де у нас вже є свої бокси і також заплановано провести ремонт. - Скільки грошей буде виділено для технічної комплектації клубу в цьому році?
- Для закупки мотоциклів виділено трішки більше півмільйонна. Ми плануємо закупити кілька мотоциклів з різним об’ємом двигуна. Одразу зауважу, що це не нова техніка, а вжита. Проте в хорошому стані. Ми хочемо, щоб у нас була своя сервісна служба, де можна буде  їх лагодити, а не їздити за кордон. На її створення також закладені кошти.Спідвейні турніри нового сезону

- Минулоріч любителі «реву моторів» мали змогу побувати на трьох турнірах, які організовував «КЛУБ ВБОЛІВАЛЬНИКІВ РІВНЕНСЬКОГО СПІДВЕЮ». У цьому сезоні ви анонсували аж 5 турнірів…
- Так, і перший стартує вже зовсім скоро. На третій день Великодня – 3 травня. Це буде Відкритий особистий чемпіонат України зі спідвею. Близько десятка учасників – рівняни, решта запрошені гості. Нині ми ведемо перемовини з представниками Данії, Польщі, Латвії та Словаччини. Деяких рівняни могли бачити на нашому мототреці, а деяких ні. Цікавий дует має прибути з Латвії. Це сини відомих у минулому спортсменів Нікіта Корольов (син Андрія Корольова) та Даніїл Колодінський (син Олега Колодінського), датчанин на прізвище Педерсен(!!!) та Лукаш Сувка з Польщі. Фактично ви відроджуєте проведення чемпіонату України…
- Саме так.Востаннє він пройшов у 2012-му році у Червонограді. Після того першість нашої держави більше не проводилася. Перший етап відбудеться у Рівному, а другий - 4-го травня у Червонограді. 

- Важко переконати іноземних спортсменів взяти участь у турнірах в Україні. Їм це взагалі цікаво?
- У минулому році було набагато важче, аніж цьогоріч. Ми вже себе зарекомендували. Адже те, що обіцяли – обов’язково виконували. Спортсмени з закордону готові приїздити до нас. Їх цікавить питання оплати участі та конфлікт на Сході. Адже не всі знають, де знаходиться Рівне і, де лінія конфлікту. Розкажіть про співпрацю із словацьким клубом СК «Жарновіца».
- У грудні місяці я їздив на один європейський конгрес, де були представники цього клубу, і ми домовилися про те, що в червні у Рівному та Червонограді відбудуться тест-матч між Збірною клубів України та Спідвей-клубом «Жарновіца». Після того поїдемо до них у гості на матч-відповідь. Рівнян очікує багато цікавих турнірів, кожен з яких цікавий по-своєму.
Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: