Омолодити філармонію – грандіозні плани художнього керівника

Молодь на сцені, молодь - у залі. Це не лише мрія, а й головне завдання, яке поставив перед собою новий художній керівник Рівненської обласної філармонії Юрій Трофимчук. Про свої плани керівник розповів кореспонденту ERVE.UA.

Концентрація органної музики


Минулого тижня стартував «Органний фестиваль 2017». Якщо в попередні роки ми експериментували і додавали вокалістів чи інших музикантів у програму концерту, то цього разу вирішили надати глядачам можливість насолодитися концентрацією органного звучання. Відкрив фестиваль відомий італійський музикант Сальваторе Пронесті. Він не лише органіст світового значення, а й володіє майстернею органів. Такого класу музикантів у Рівному виступало дуже мало. Фестиваль складається із чотирьох концертів. Органна музика – це музика періоду бароко. Зокрема, це німців - Генделя та Баха. Проте ми просили музикантів додати у репертуар концертів щось із українських авторів. Перший концерт відбувся з аншлагом, а це дуже тішить.

Молоді потрібен шанс


Молодим музикантам необхідно грати на великих сценах, особливо студентам. Зазвичай вони не вимагають великих гонорарів, їм лиш необхідна сцена, аби показувати свої вміння. У мене є дуже багато знайомих випускників консерваторій з різних міст України і я маю намір їх запрошувати. У нас є ціла плеяда музикантів із досвідом, але їх потрібно оновлювати новими іменами. А ще хочемо залучати рівненських студентів-музикантів в якості асистентів під час концертів. Це відповідальний і нервовий обов’язок, але це великий досвід. Студенти навіть «б’ються» за це.


Шоу-бізнес «задушує» академічне мистецтво


Потрібно проводити бесіди з дітьми і знайомити їх з історією класичної музики. Ми будемо організовувати відкриті уроки в рівненських школах, навіть вже говорив про це із деякими директорами. Зараз продумуємо в якій формі проводити зустрічі, адже хочеться щоб це було не «нудно». Хоча відразу зауважу, що це будуть не концерти. Ми хочемо донести до молоді, що в усьому світі, зокрема Європі, класична музика модна. Розумію, що змусити щось любити не можливо, але ми можемо запропонувати їм альтернативу поп-музики.

Нові проекти - більше глядачів

Будемо проводити концерти на відкритих майданчиках, аби чим більше рівнян побачили нові проекти. І це не лише виключно класична музика, а й естрадна. У нас є етно-гурт «Дуліби», саксофоніст Тарас Пастушок, скрипаль Любомир Пастушенко. А ще цього року оркестр філармонії поповнився «духовиками» і таким чином утворився симфонічний склад музикантів. То ж однозначно репертуар буде розширюватися, адже стало більше можливостей.

Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: