Некоректне питання для заступника Хомка...

Нещодавно новий заступник очільника Рівного Віталій Герман офіційно приступив до виконання обов’язків. Він керуватиме важливими напрямками розвитку міста: будівництвом, архітектурою, інвестиціями та міжнародними відносинами, електронним урядуванням. Досвід та знання, за його словами, у цих галузях він має. Хоча про нього стало відомо після того, як він очолив ЦНАП. Мер Володимир Хомко покладає на нього великі надії і вже надавав йому завдань.


- Чому Ви гідні бути заступником мера? Що у Вас знайшов Хомко?
- Я працюю в органах місцевого самоврядування з 2000 року. Згодом міський голова запропонував очолити центр з надання адміністративних послуг. За період роботи у ЦНАПі кількість працівників зросла із 3 до 59-ти. Маю дві освіти: педагогічну та юридичну.

- Чи бува Вас не рекомендувала на цю посаду Надія Гладкевич, адже Ви плідно співпрацювали із «Реноме-Смарт», будучи керівником ЦНАПу.
- Ні, мені запропонував посаду сам голова. Довго не думав і, як колись, погодився на його пропозицію.


- За які напрямки роботи відповідатимете?

- У моєму підпорядкуванні будуть ЦНАП, управління містобудування та архітектури, управління капітального будівництва, управління стратегічного розвитку та інвестицій, управління Державної архітектурно-будівельної інспекції, відділ міжнародних відносин та відділ інформаційно-аналітичного забезпечення міськвиконкому.

- Ви казали, що поборете МАФи. На цьому фронті Ваш попередник Руслан Шевчук та мер Володимир Хомко великих успіхів не мали. Чим Ви такий особливий?
- Все дуже просто. Ми запроваджуємо видачу містобудівних умов для проектування об’єктів будівництва за рішення виконкому міської ради. Для цього приведена діяльність управління містобудування та архітектури відповідно до норм чинного законодавства. Процедура наступна: потрібно звернутися до ЦНАПу із заявою на ім’я міського голови, а далі отримати дозвіл виконкому. Що стосується конкретно МАФів, то ми домовились з управлінням ЖКГ викласти правила благоустрою Рівного у новій редакції. Там чітко буде прописана уся процедура та міра відповідальності за порушення. Оновили список членів комісії по МАФам і на початку березня буде проведено засідання, де визначимо перелік об’єктів, які підлягають знесенню. Проте, на мою думку, в місті необхідне створення муніципальної поліції, яка б безпосередньо слідкувала за цим.

- Як нам відомо, Руслан Шевчук не витримав тиску будівельників та справжніх власників МАФів. А на Вас уже здійснювали якийсь тиск?
- На мене «виходили» окремі люди, але я усім говорив і буду говорити одне: я люблю своє місто і роблю свою роботу.


 

- Для того, аби якісно виконувати роботу, необхідна команда професіоналів. Де будете їх шукати, зважаючи на рівень оплати праці у держструктурах?
- Це дуже важливе завдання. Люди, які прийшли працювати у ЦНАП, хотіли реалізуватися, бути ефективними, але усіх потрібно мотивувати. Я кажу одне: все велике починається з малого. Якщо ти будеш спеціалістом тут, то за моєю рекомендацією тебе візьмуть у будь-який інший ЦНАП по всій країні. Якщо у нас заробітна плата 4-5 тисяч гривень, то у Києві за аналогічну роботу платять 12 тисяч гривень. Адже все це залежить від міського бюджету та розмірів преміювання. Це проблема дуже глобальна, і якщо в найближчі роки не провести реформу в галузі держуправління та місцевого самоврядування, то ми далі нікуди не зможемо рухатися. Нині я задоволений роботою колективу, який працює у ЦНАПі. Знаю, що і в інших управліннях є фахові спеціалісти, але потрібно всім приділяти увагу і знати чіткі методи управління. Мені вони відомі, я знаю, як можна активізувати їхню роботу.

- Яку зарплату отримуватиме заступник мера Рівного? Вона більша, аніж у керівника ЦНАПу?

- На наступному пленарному засіданні сесії Рівнеради мають лише затвердити розмір заробітної плати заступника. У ЦНАПі я отримував із усіма надбавками в районі 5 тисяч гривень. Це небагато, але на сьогоднішній день є багато проектів від ЄС, де залучаються працівники в якості експертів.

- Один із Ваших напрямків діяльності – інвестиції. Говорити про вкладення під час війни смішно. Як Ви будете заманювати інвесторів?
- Є у нас одна вільна земельна ділянка, загальною площею 5 га (індустріальний парк на Млинівській,- прим.ред). Там можна розмістити два виробництва, невеличкі заводи. Проте для початку потрібно зробити Рівне комфортним і зручним, а далі інвестиції самі прийдуть. Ми готуємо новий план стратегічного розвитку міста, в якому визначимо пріоритетні напрямки розвитку Рівного. Тоді, відповідно, ми зможемо співпрацювати в напрямках розвитку транскордонних проектів із Польщею, Німеччиною та іншими країнами.

-Вам має підпорядковуватися головний архітектор Рівного, але ця посада зараз пустує. Чи є вже кандидати?

- Ніхто за останній місяць не виявив бажання і не сказав, що я хочу працювати в цьому напрямку. Ця посада дуже відповідальна. Головного архітектора призначають за погодженням із місцевою спілкою архітекторів. Я вже мав розмову із головою спілки Миколою Пасічником, але поки вони не представили жодного кандидата.

- Володимир Хомко казав, що Ви буде хорошим мером. Чи збирається балотуватися?
- Це некоректне запитання. Ніколи не був членом жодної із партій. Ніколи не мріяв про політичну кар’єру. На сьогоднішній день у мене немає таких амбіцій, але на все воля Божа.

- Яка Ваша позиція: центр Рівного потрібно забудовувати, щоб було більше житлової площі, чи будувати лише за містом?
- Важко відповісти на це питання, адже є вже будови, яких ми не зможемо знести. Експерти різняться у думках щодо забудови центру міста, одні виступають - за, інші – проти. Останні, зокрема, наголошують, що потрібно розвивати «Басів схил», мікрорайон «Південний» та інші. Ми готуємо кілька рішень щодо розроблення детального плану цієї території. Знаю одне – мають бути чіткі норми і контроль. Як я вже говорив вище, що погодження на будівництво буде видавати виконком. Це ж саме стосується і присвоєння поштової адреси будівництву. Тоді правила гри всім будуть зрозумілі: для забудовника - чітку процедуру будівництва, а для громадян – гарантії.


 

- Чи займаєтеся спортом, маєте хобі?
- Мій робочий день розпочинається о 5-й ранку. Перед роботою намагаюся або поплавати, або побігати. Буває кілька разів на рік по 2-3 тижні нічим не займаюся. Я не люблю полювання і риболовлі, моє хобі – це робота, люблю допомагати людям. І звісно – сім`я.

Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: