На Великдень їли, а худнути доведеться за допомогою «агрофітнесу»

Ілюстраційне фото: zdorovia.com.ua

Після застілля на Пасху чи не усі жінки намагаються схуднути, аби літом було не соромно одягнути короткі шорти чи плаття. Чоловіки теж шукають варіанти, як «знищити» животи, які «наїли» взимку. Кореспондент ERVE.UA запитала у спеціаліста з фізичної культури та спорту, сертифікованого персонального тренера та консультанта з харчування одного з рівненських фітнес-клубів Володимира Шуста, як правильно та швидко «позбутися» лишньої ваги.

- Насамперед, потрібно дивитися на зовнішній вигляд тіла, а не на вагу. Хтось може важити 57 кг і комусь буде соромно вдягнути короткі шорти літом, іншим же – навпаки. Дівчатам, в яких адекватна вага до літа, потрібно готувати форми тіла, а не худнути. Це для того, щоб фігура виглядала молодою, енергійною та сексуальною. Нормальний темп скидання ваги за тиждень - це 1 кілограм. Якщо вага більше 90 кілограм – можна скидати 2-3 кілограми. У випадку великої ваги скидання декількох кіло кардинально не змінять ситуацію зовнішнього вигляду. Для суттєвих змін необхідно починати працювати за 2-3 місяці.

Фото Володимира Шуста з його особистого архіву

- Чи взагалі можливо схуднути за місяць?

- За місяць схуднути можливо! При скурпульозному дотриманні режиму і сумлінних тренуваннях за місяць можна скинути 2-5% від загальної ваги. І це все вдасться без ускладнень для здоров’я.

- За допомогою яких фізичних вправ можна вдало схуднути за короткий проміжок часу?

- Фізичні вправи – це не чудо, а стимул для обмінних процесів в організмі. Вони можуть бути найрізноманітніші. Надавайте перевагу тим вправам, в яких працює майже все тіло. Рекомендую елементарно присідати, віджиматися, качати прес, займатися швидкою ходьбою або легким бігом. Під час тренувань найголовніше систематичність: чотири тренування на тиждень достатньо.

- Що ефективніше: раціональне харчування чи все таки фізичні вправи?

- При схудненні та зміні форм тіла важливо все. Тому для кращого результату потрібно займатися спортом і правильно харчуватися. Без відповідного харчування ми не зможемо ефективно тренуватись. Без тренувань при хорошому харчуванні не отримаємо бажаних форм та вигляду.

- Які фізичні вправи краще обирати, якщо людина хоче схуднути за місяць?

- Тренування повинні бути систематичні та відповідати фізичному стану, тобто не шкодити здоров’ю. Робіть хоча б щось – це вже буде краще, ніж нічого. Біг, стрибки, прогулянки, катання на роликах, плавання, фізична робота на городі – «агрофітнес» – теж приносить користь. Робіть те, що вам подобається. Але без фанатизму. Та найбільш комфортний заклад, де є всі умови - це фітнес-клуб.

- Яким має бути правильне харчування при схудненні?

Принципи для зміни режиму дня:
1. Сніданок є обов`язковим — важливо снідати до 10 години ранку. Адже якщо ми не поснідали, то протягом дня з’їмо їжі більше на 30%. Тим самим ми порушуємо гормональний фон організму. Якщо ви зранку не снідаєте, то виникає застій жовчі та утворення каменів у жовчному міхурі.
2. Не робіть перерви між прийомами їжі більше, ніж на три-чотири години. Чим більше ми голодні, тим більшу порцію з’їмо. Внаслідок цього відкладуться зайві кілограми.
3. Випивайте до 2 літрів води на добу. Але не намагайтеся «вливати» в себе зайву воду. Пийте стільки, скільки того хоче ваш організм.
4. Вживайте менше цукру та солі. Сіль впливає на підвищення тиску і затримує воду в організмі. Тим самим виникають набряки і як результат — додаткові кілограми.
5. Надавайте перевагу овочам та фруктам. В цьому випадку потрібно обирати сезонні продукти. Вони містять клітковину, яка є каркасом всього харчування.
6. Спіть не менше семи годин на добу. Адже під час сну відбуваються гормональні реакції. Завдяки цьому організм отримує необхідні гормони. Якщо ж ми не спимо стільки як потрібно, то набираємо вагу.
7. Враховуйте глікемічний індекс продуктів. Мова йде про те, наскільки швидко організм засвоює вуглеводи з цього продукту. Рекомендовано їсти продукти зі низьким та середнім глікемічним індексом, а виключати з раціону з високим. З простих вуглеводів варто надавати перевагу фруктам, які є корисними.
8. Сформуйте три основні прийоми їжі та один-два перекуси. 80% людей через брак часу та постійну зайнятість їдять тільки один чи два рази на день. Після цього організм змушує вас переїдати, щоб запасти необхідну кількість поживних речовин для виживання в умовах, які ви йому створили. Якщо ми чогось не додаємо організму, то він починає це запасати. Треба підлаштовувати режим дня під харчування, а не навпаки.

Фото: Молодий буковинець

- Чи правильно скидати вагу за старим «дідівським» методом - не їсти після шостої години вечора?

- Це називається «інтервальним голодуванням». Тобто 8 годин ми їмо, а 16 - не їмо. На організм це впливає оздоровлююче. Запускаються процеси очищення на рівні клітин. За умови правильної побудови раціону, цей принцип може діяти. Але в сучасному світі люди деколи не снідають, не обідають, а потім не їдять після 18:00. Після того вони вночі «добирають» калорії. Тому правильно потрібно все організувати, в кожного по-різному.

- Скільки повинен тривати правильний процес схуднення?

- Комусь потрібно скинути 5 кг - і це максимум, а комусь 20 кг - і це ще не кінець. Для кардинальних змін потрібно від трьох до дванадцяти місяців. Це все залежить від ваших початкових параметрів і тому подібне. Хороше харчування, регулярні тренування та здоровий відпочинок повинні стати невід’ємною частиною життя сучасної людини. Взагалі рекомендую не бути в процесі схуднення, а тримати хорошу форму завжди. Якщо потрібно скорегувати фігуру, то варто негайно розпочати змінювати свій режим дня, щоб повернути все в іншу сторону. Почніть змінювати все вже сьогодні!

Спілкувалася Анастасія БОДНАРСЬКА 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: