Креативна Рівненщина: жінка малює унікальні картини лаком для нігтів

У стінах Дубенського замку вперше презентували унікальні «лакові картини», вигляд яких залежить від освітлення в залі. Екс-голова Тараканівської сельської ради Наталія Бороденко - єдина в Україні майстриня, яка творить дива за допомогою маленьких баночок лаку для нігтів. Її картини не залишать байдужими тих, хто хоч раз бачив ці незвичні витвори мистецтва. Кореспонденту ERVE.UA майстриня розповіла про свої роботи.


Наталіє, розкажіть, будь ласка, нашим читачам про свою творчість. Як давно Ви малюєте?
- До 2000-го року, поки не прийшлося в школі  працювати вчителем  уроків малювання, я навіть не думала, що коли-небудь зможу малювати. Бо за фахом я вчитель іноземних мов.Двоє моїх  рідних братів ніколи не бачили, як я малюю. Батько і мати теж про це не знали і нажаль, вже не дізнаються … Проте молодша донька малює краще ніж я. Часто кажу людям, що я – не художник і ніде цьому не вчилася. В своїх картинах я завжди відображаю власну душу, почуття, філософію та гармонію з навколишнім світом. -А як часто малюєте. Творчість допомагає Вам в житті?
-Я ніколи не знаю, що буду завтра малювати. Просто слухаю свою інтуїцію, підсвідомість і роблю тільки те, що відчуваю. Малюю в основному те, про що мовчу. Останнім часом я дуже багато стала малювати в умовах стресу і тривоги, особливо коли ставало важко на душі. У такі хвилини треба було десь себе подіти. У 2015 році мої переживання переросли у 20 картин. Схід, Захід – це і є саме той тривожний час, коли біль і тривога за Україну зростає з кожним днем. Дуже важливо в умовах цієї незрозумілої нікому війни зайняти себе чимось, захопитися творчістю, звернутися до мистецтва, яке дано нам для того, щоб не померти від правди. Я переконалась, що творчість ідеально знімає стрес, лікує нерви. Це свого роду така  терапія. Бо коли контактуєш з малюнками, забуваєш про страх і отримуєш позитивні емоції. 

- А чому для своїх картин Ви обрали лак для нігтів? Це ж шкідливо для здоров’я?
- Незаперечним є той факт, що лак для нігтів і автомобільний лак, який я теж почала використовувати, дуже токсичний і шкідливий. Проте свої лаки я не проміняю ні на що. Буду відверта, створення картин - це нелегка і делікатна робота і після неї дуже болить шлунок, голова, дістає печія, але такої колекції яскравих та ультрамодних відтінків, які притаманні лаковій гамі, немає в жодній палітрі звичайних фарб. І ще одне, інтенсивність кольору лаку під променями ультрафіолету перетворює зображення на живу картину, яскраву і променисту.

Дійсно, Ваші картини сяють. Не дивно, що Ви потрапили в топ-п’ятірку креативних художників України.  Та все ж, цікаво, чи знаєте митців, які теж малюють лаком для нігтів?
- Наскільки мені відомо – в Україні я така одна. Нещодавно я прочитала в Інтернеті, що лаком для нігтів у світі малюю не лише я. В Мексиці є художник Крістіам Рамос і на одну свою картину він витрачає 4-5 тижнів, і тисячу доларів на матеріали. Також пишуть, що, можливо, він стане світовою зіркою, а поки що його картини можна купити за 4-9 тисяч доларів. У Техасі також є художниця - Керісса Хосек, яка малює імпресіоністичні картини і космос. Є ще одна, не знаю, звідки вона, - це художниця Chan Clayrene, яка малює мультяшні ляльки. 

Мексиканець малює одну картину більш ніж місяць. А скільки часу йде на вашу працю?
- Якщо я берусь до малювання і маю до цього натхнення, то за кілька днів картина вже повністю готова. На це мені не треба тижнів і кілька тисяч доларів.- А матеріал на Ваші картини дорогий?
- Малюю лише дорогим і якісним лаком, оскільки хочу, щоб картини жили довго. Колись купувала лак банками, а зараз літрами.  На одну картину йдуть не сотні, а більше тисячі гривень. 

-У Вас є власна майстерня?
- Спеціальної майстерні у мене нема. Пишу свої картини в одній із кімнат власного будинку, особливо тоді коли нікого нема вдома. Включаю класичну музику, налаштовуюсь на позитив,  розкладаю усі свої лаки та олівці і приступаю до роботи. 

- А про що Ви мрієте? 
- Мрію про власний музей картин. Хотіла б таку спадщину залишити дітям та рідній Дубенщині. Колись мій тато вишивав картину. І коли його не стало, через кілька років, я знайшла його працю. Добре, що тато нитки якісні купував. Я випрала її і як могла відреставрувала. Зараз ця картина, мов часточка його душі посеред нас. Тому хочу, щоб і моя душа через картини гріла моїх рідних. 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: