Команда рівнянина лідирує у China International Football League (ФОТО)

Українська міні-футбольна команда Cossacks UA розпочала свій другий сезон в аматорській лізі «China International Football League». Після восьми турів українці впевненно лідирують. Про створену минулого року суто українську команду в Піднебесній кореспонденту ERVE.UA розповів один з її засновників та діючий капітан – рівнянин Михайло Іжик.

(Михайло Іжик на фото в центрі)

Михайле, як виникла сама ідея створити українську команду?

- Ідея створення суто української команди, яка виступатиме в місцевій лізі, назрівала декілька місяців. Були «роздрібні» виступи в різних турнірах окремих гравців, але це все не те. Перебуваючи так далеко від рідної домівки, хотілося чогось фундаментального. Однозначного. Синьо-жовтого. Тим паче, що практично у всіх пекінських командах легіонери-українці виконували роль лідерів. І ось наприкінці 2016 спільними зусиллями небайдужих співвітчизників було створено Cossacks UA. Наразі ми лідируємо в своєму дивізіоні.

 

Хто виступає за Cossacks UA?
- За пекінську команду з моменту її створення виступають винятково українці. Це наша принципова позиція. Географія виконавців та їхні професії абсолютно різні. Херсон, Малин, Харків, Теребовля, Миколаїв, Київ, Ужгород, Луганськ, Рівне, Донецьк, Запоріжжя. Як то кажуть, «від Сяну до Дону». Тут і працівники посольства, і викладачі, і фітнес-тренери, і студенти. Всі об’єднані спільною метою. Команда по-своєму унікальна, адже жодної іншої, сформованої з громадян лише однієї країни в Пекіні немає. Ну, крім китайців, звісно.

Ви аматори чи професіонали?
- Попри виступи на аматорському рівні, команда відрізняється досить професійним підходом: існує статут; гравцям забороняється виступати за будь-які інші команди, що в своїй назві містять згадки про надмірно агресивні країни; проводяться регулярні тренування і спаринги; ведеться активна робота з вболівальниками; виготовляється і поширюється якісна атрибутика тощо. З гордістю можемо сказати, що в нашому розпорядженні найбільший прапор України в Китаї – гігантський синьо-жовтий стяг 5 на 3 метри.

Звідки фінансування?
- Команда фінансується самими гравцями (здатність українців до самоорганізації за кордоном ні для кого не є секретом). Існує певна допомога від компанії «Український Дім» в Пекіні, за що ми їй дуже вдячні.Що можете сказати про особливості стилю гру?
- Повірте, при слові Cossacks у багатьох пекінських футболістів серце починає калатати. І явно не від радості. Команду можна переграти (якщо вона сама собі це дозволить), але не можна перебороти. Про це знає кожен, хто хоч раз з нами стикався. А ті, хто не стикалися про це точно чули.

Яка у команди репутація?
- Репутація у гравців така ж, як і репутація українців в Китаї. Наших хлопців знають, як бійців. Можливо, навіть більше, ніж футболістів. На етапі становлення команди її часто плутали зі співзвучним «Kazakhs», але зараз всім відомо, що це ледь не два протилежні полюси. Тепер про Україну знають набагато більше – не тільки, як про «бурштиновий острів скарбів».

Яка головна мета?
- Головна мета – об’єднати земляків, що знаходяться так далеко від Батьківщини навколо улюбленого виду спорту. За кордоном потреба в ідентифікації себе як українця та ототожненні з своєю державою відчувається дуже гостро. Вдома цього не помічаєш, бо сприймаєш, як належне. Намагаємося згуртувати наших, піднімаємо престиж України в Китаї ось таким чином – через спорт – і нам це вдається, я вважаю.

Міжнародна футбольна ліга Китаю (CIFL) - турнір з аматорського футболу 5х5, створений декілька років тому з метою об`єднання всіх іноземців, що мешкають в Пекіні і полюбляють безкомпромісний видовищний футбол. Команда Cossacks UA дебютувала у футбольній лізі 15 березня минулого року. Тепер у її складі виключно члени української діаспори у Китаї. Зазначимо, Михайло Іжик – відомий рівнянин , який видав перший в історії індонезійсько-український словник, зараз живе і працює у Китаї.

Нагадаємо, що 20 травня 2017 року у Китаї презентували «китайський варіант» рівненського дива природи «Тунель кохання».

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: