Іноді ловлю насмішкуваті погляди, - рівнянка, яка стала «копом» (ФОТО)

Їй 28 років, вона закінчила РІС КСУ за спеціальністю «Міжнародна інформація». До приходу в поліцію працювала в прес-службі Управління Державтоінспекції УМВС України в Рівненській області. Її звати Катерина Карп, і за місяць роботи у новій рівненській патрульній поліції вона вже може зробити певні висновки. Кореспонденту ERVE.UA вона розповіла про деякі нюанси у роботі жінки-«копа».- Катю, що такого сталось у твоєму житті, що ти раптом захотіла патрулювати вулиці, ще й зі зброєю?
- Насправді це рішення не одного дня, і навіть не одного року. Можливо, це буде звучати банально, але стати правоохоронцем – це мрія дитинства. Проте довгий час і з різних причин ця мрія не могла стати реальністю. Тому, почувши про набір до Нової поліції, вирішила спробувати свої сили. Правда, шанси свої оцінювала як невисокі, оскільки не до кінця вірила в прозорість реформи.

- Чи був момент у підготовці, коли ти от-от хотіла кинути все?
- Процес навчання тривав відносно недовго, був дуже цікавий, хоча і досить нелегкий. З нами працювали, передаючи свій досвід, кращі фахівці своєї справи не тільки Рівненщини, а й інших областей. Особисто в мене за період навчання, а тепер і роботи, ні разу не виникало думки все кинути. А зараз, пропрацювавши лише місяць, впевнено можу сказати – це моє!

- В сам період відбору нових копів дуже всі розповідали, як там куплені всі місця. Чи можна людям якось відповісти на це?
- Цікаве запитання. Напевно, відповідь на нього можуть дати ті, які ці місця «купували», якщо такі, звичайно, були. Проте, дивлячись на колег, з якими  я спочатку вчилась, а тепер працюю, хочу вірити і вірю, що всі вони стали частиною нової реформи чесно, інакше й бути не може!

- По шкалі від 1 до 10 опиши, наскільки жорстким був відбір і чому?
- Рівне було одним з небагатьох міст в Україні, де на одне місце патрульного претендувало більше 25 осіб. Це означає, що відбір був дуже жорстким, що стало великим плюсом, оскільки з такої кількості претендентів було можливо відібрати справді достойних кандидатів, які б мали всі риси, потрібні для доброго патрульного поліцейського. Що ж до жорсткості відбору, то я ж пройшла усі ці етапи і відчула все «на власній шкурі»,  означила б  десяткою.


- Як ставляться рівняни до жінки-копа? Більше позитивних чи негативних відгуків?
- Скажу відверто: до виходу на роботу очікувала більше критики в свій бік як жінки-копа. Проте, ця думка розвіялася вже після кількох змін. Звичайно ж, інколи ловлю насмішкуваті погляди, проте це буває рідко. Загалом  усі, як порушники, так і пересічні громадяни, сприймають жінок у формі всерйоз. І навіть, коли буває, намагаються якось жартувати щодо цього,  то ми коректно даємо зрозуміти, що в нашій роботі, тобто роботі патрульного, немає чоловіка й жінки,  а є поліцейський.


- Минув місяць роботи. Чи не жалкуєш про вибрану роботу?
- Ні, ніскілечки. Навпаки, можу впевнено сказати – живу цією роботою. Служба цікава,  не буває двох однакових змін, тому щоразу переживаєш нові емоції. Приємно усвідомлювати, що ти можеш бути корисним людям, допомагати, коли це справді потрібно, оскільки ми, патрульні, перші, хто приїздить на виклики, будь це злочин, дорожньо-транспортна пригода чи сімейна сварка.

- Чи довелось уже застосовувати методи фізичного впливу на порушника, оголяти зброю?
- Що стосується заходів фізичного впливу – то так. Неодноразово доводилося одягати кайданки і застосовувати фізичну силу. А зброю  – ні, і маю надію, що й не доведеться.

- Чи віриш ти в поліцейську реформу загалом? Стосується не тільки патрульних.
- Якби не вірила в те, що справді в нашій країні можна змінити систему органів внутрішніх справ, то, напевно, й не пішла б у Нову поліцію. Я сподіваюсь, що новостворена поліція – це орган, в якому не буде корупції. Адже поліція покликана служити та захищати. Хотілося б виправдати сподівання українців.

(фото з Facebook Вікторії Остапенко)

- Чи можна копа вивести із себе?
- Кожну людину можна вивести з себе, треба тільки знати, куди «цілитись».  Повірте, бувають такі правопорушники, що справді нелегко тримати себе в руках. Проте всі, хто обрали собі професію копа,  усвідомлюють, що в цьому плані буде не легко. Тож ми повинні вміти контролювати свої емоції у різних ситуаціях.

- В мережі є відео, де патрульним пропонують хабарі. Чи пропонували у Рівному копам хабар і чи пробують домовитись взагалі?
-Особисто мені не пропонували. І від колег не чула про такі випадки. Хочеться вірити, що люди усвідомлюють, що зміни в країні починаються з кожного з нас.
     
- Чого, на твою думку, не вистачає рівнянам, українцям, щоб жити краще?
- Справжнього патріотизму, «вишиванки в серці», самовіддачі, віри в себе, у тих, хто поруч, віри у те, що все можна змінити, якщо насправді цього хочемо.

(Катерина з донечкою Ангеліною)

Богдан ВЕРТИНСЬКИЙ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: