Доля аеропорта-банкрута у Рівному: все визначить «гаряче» літо

Через три дні за багаторічну перерву з Рівного полетить до Туреччини перший літак. Авіакомпанії «Bravo Airways» за маршрутами туристичного оператора «Travel Professional Group» (TPG) до вересня здійснить вісім рейсів, але що буде далі – невідомо. Директор аеропорту Ігор Насинюк зазначав, що для нормальної роби їм потрібна підтримка обласної ради. 


Кореспондент ERVE.UA  дізнавалася відповіді на ці питання у заступника голови Рівненської ОДА Ігоря Тимошенка.

Розкажіть про економічний стан Рівненського аеропорту, які зараз він має борги?

- Насамперед, варто відзначити те, що економічний стан аеропорту жодним чином не впливає  на його здатність сьогодні приймати рейси. Фінансово-економічні проблеми створювались впродовж багатьох років – це заборгованість по пенсійному фонду, по єдиному соціальному внеску, по податковій службі, ці борги дещо більші ніж 10 млн. грн.. Але разом з тим, заборгованості з виплати заробітної плати вже немає, на сьогоднішній день вона погашена. Щодо боргів пенсійних і податкових, то вони  можуть бути погашені шляхом реструктуризації цієї заборгованості як комунального підприємства, проте для цього потрібне рішення Кабінету Міністрів України.10 липня стартує перший за останні роки рейс на Анталію. Скільки уже білетів продано вартість?

-На перший рейс вже точно продані всі білети! 

Як раніше писав ERVE.UA, за попередніми даними, вартість туру - 300$.  

Скільки ще планується схожих рейсів? Можливо, будуть запроваджуватися якісь нові? 
- Рейсів, що стартують з  10 липня буде – 8 до вересня місяця. Це вже остаточно, оскільки є вже підписаний договір з авіакомпанією та з туристичною компанією. В подальшому, якщо компанія бачитиме, що пасажиропотік тут є, то розглядатиме можливості з вересня відправляти рейси  і в інші туристичні країни. На вашу думку, для чого Рівному аеропорт, адже раніше з нього хотіли зробити міжнародний автовокзал? 
-Ідея міжнародного автовокзалу може бути прийнятною, оскільки тоді б була непогана логістика, пасажир який прибуває в аеропорт може сісти на будь-який маршрут і поїхати в інший регіон чи країну. Тобто, ця ідея має право на життя. А про те, чи потрібен Рівному аеропорт можу сказати, що без нього розвиток Рівного ,як обласного центру, навряд чи можливий. Наприклад,  якщо прилітають серйозні інвестори з серйозними ресурсами, вони ставлять перше запитання: «Чи є у вас аеропорт та чи можна прилетіти чартером?».

Чи реальна можливість того, що аеропорт перестане бути тягарем і зможе самостійно заробляти кошти? 
- Кожен літак за зліт і посадку сплачує відповідні кошти саме комунальному підприємству. Ці кошти дають можливість сплачувати заробітну плату  працівникам і вести господарську діяльність. Якщо буде багато рейсів, то це дасть можливість поступово перекрити ті борги, які накопичились за попередні роки. Літом люди будуть літати до Туреччини, а як аеропорт працюватиме восени та взимку?
-Давайте дочекаємось осені і подивимось на те, як ми відпрацювали цей сезон. Якщо туроператори побачать, що тут можна робити бізнес, то повірте буде, він працювати і взимку, і наступного літа.

Як ви можете описати технічний стан аеропорта на даний момент?
-Технічна база достатня для роботи з невеликим пасажиропотоком. Розуміємо те, що мова йтиме про кілька літаків на день, то звичайно буде потрібна серйозніша реконструкція, ніж яка проведена зараз. На даний момент ми говоримо про такий ремонт , який дасть можливість, як мінімум один раз на тиждень приймати 150 пасажирів. Забезпечити такий режим аеропорт зараз здатний. Якщо мова йтиме про більш часті рейси, то звичайно буде потрібно і трохи розширити зали, і підводити туди комунікації. Все це можливо, це тільки питання часу. Які заходи безпеки будуть проведені і яким чином?
-Існує єдиний стандарт для всіх аеропортів. Як і в будь-якому іншому аеропорту, в нас є служба авіаційної безпеки, навіть незважаючи на те, що наш аеропорт так довго не працював,  вона все рівно там функціонувала. Ця служба є невід’ємною частиною аеропорту і буде забезпечувати порядок, а ,тим більше, під час пасажирських  рейсів вона буде підсилена і будуть залучені правоохоронні органи, які забезпечуватимуть порядок та безпеку. 

Анастасія КОВАЛЬ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: