Дизайнерка мріє трансформувати рівненську архітектуру в колекцію одягу

Рівненська студентка Анна Павлюк у свої неповні 19 років вже встигла пошити колекцію одягу, двійко суконь із плівки та, навіть, весільне плаття. Нині дівчина працює над інтерпретацією старовинного українського костюму в сучасний. Крім того, Аня задумується про те, аби перенести архітектурні споруди Рівного у свою нову колекцію, яку містяни зможуть побачити вже згодом. Кореспондент ERVE.UA поспілкувалася з юною дизайнеркою, яка нещодавно стала переможницею конкурсу серед молодих дизайнерів «1 Look III» від «ARTmodels».

Ескізи Анни Павлюк

- Анно, чому ти вирішила стати дизайнером одягу?

- Я виросла у творчій сім’ї. Мій батько Юрій - ювелір, мама Тетяна – майстер з художньої вишивки, сестра Марина – закінчила художню школу і займається скрапбукінгом. Тому я теж просила батьків записати мене у «художку». З того моменту все і почалося. Я малювала постійно. Згодом вступила на спеціальність «дизайн» у РЕТК НУВГП і почала займатися дизайном одягу. Наразі вже закінчую коледж і не можу уявити своє життя без творчості.

Весільне плаття пошите для сестри

- Яку роботу ти презентувала на конкурсі серед молодих дизайнерів?

- Представляла лляну сукню-трансформер в етностилі салатового кольору з вишивкою. Обрала саме українську тематику, тому що хотіла вкотре довести, що наше рідне українське – модне, стильне і завжди таким буде. На перемогу не сподівалася, бо для мене тоді головним кроком була участь у конкурсі. Але перемогла і отримала сертифікат на навчання в Академії моди та дизайну Андре Тана. Дуже цьому рада.

Конкурс серед молодих дизайнерів «1 Look III» від «ARTmodels»

- Чи створювала ти вже власну колекцію?

- Минулого року за три тижні практично без сну я зробила щось надзвичайне для мене: самостійно пошила колекцію із шифону. А це 5 моделей одягу. Я, як зараз пам’ятаю, що на неї пішло 37 метрів тканини. Нині дивлюся на цю колекцію зовсім по-іншому, тому що поєднала три кольори: червоний, фіолетовий та бежевий. А їх поєднати між собою просто нереально. Колекцію презентувала в коледжі, у НУВГП та одну модель представляла на попередньому конкурсі «1 Look II» серед молодих дизайнерів від «ARTmodels» у рамках «FASHION TIME», але тоді я призового місця не посіла.

Колекція із шифону

Конкурс «1 Look II»

- Що окрім конкурсних робіт та колекцій ти ще шила?

- Я шила весільне плаття для своєї сестри. Марина була задоволена. Крім того, другу з низьким зростом – нижче 1,60 см - я створила костюм діда Мороза. Також я шила плаття з ватманів і навіть сукні з плівки. Останню я робила для конкурсу «Перлина МЕГУ-2016», і дівчина, яка в ній виступала – перемогла. Також частенько шию собі сама одяг, бо маю нестандартні розміри – надто худенька – і мені важко щось підібрати у магазинах.

Переможне плаття на конкурсі «Перлина МЕГУ-2016»

Ще одна сукня з плівки

- Над чим зараз працюєш?

- Під час «FASHION TIME» я побачила колекцію українського автентичного одягу кінця XIX початку XX століття «Відроджено втрачене». Для мене ця тема є дуже близькою, тому що зараз працюю над моєю випускною роботою. Вона теж буде виконана у етностилі. Це буде інтерпретація українського національного жіночого одягу в сучасний. Під час пошиття буде використано кольори з картини «Тінь хмари» Петра Бевзи, а таку ідею я «підчерпнула» переглядаючи український автентичний одяг майстерні «Треті півні». Випускна робота складатиметься з корсету, що не є характерним для звичайного українського одягу, також я вишиватиму сорочку і трансформую українську хустину у капюшон-накидку. А низ буде із шкірзаму. Сподіваюся, мені вдасться втілити власний задум.

- Про що мріє Анна Павлюк?

- Показати власну колекцію у Мілані! Також мрію рівненську архітектуру трансформувати у свою нову колекцію, яку я, можливо, представлю під час наступного «FASHION TIME». Бо вважаю, що у Рівному треба розвивати моду.

Спілкувалася Анастасія БОДНАРСЬКА 

Фото з особистого архіву Анни ПАВЛЮК

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: