Зрада чи бездіяльність: з-під носа лісника зникають дерева? (ФОТО, ВІДЕО)

У Костопільському лісовому господарстві ДП «Львівський військовий комбінат» зникає ліс. Його систематично вивозять ЗІЛами на територію приватних пилорам, які розташовані у селах Пустомит Гощанського району та Грушівка Березнівського району. Дерева зрізають на території обходу лісника Віктора Степанюка. Ріжуть сосну і дуб у кварталах, де навіть санітарна вирубка не проводиться. Принаймні, так стверджує житель села Колоденка, ім’я не вказуємо з умов безпеки (надалі в тексті - А), який і заявив про кримінал у поліцію. Про це повідомляє кореспондент ERVE.UA.


Хоч деревина «випаровуєтеся» уже майже 2 роки, але тільки на початку 2016-го відкрили кримінальне провадження. Досудове розслідування триває ще й досі.«Я неодноразово звертався у поліцію, прокуратуру, проте ніхто нічого не робить. Керівництво лісгоспу стверджує, що перевірка була проведена і жодних фактів незаконної вирубки немає. Після перевірок я побував у кількох кварталах лісу, про які заявляв, там зникли пеньки від дерев, вони їх зрізали під корінь і засипали землею. Лише в кількох місцях на території, яку я не назвав, залишилися сліди злочину. В мене є фото і відео докази, які я відправляв у правоохоронні органи. Чому всі мовчать і покривають злочинців?!»,- розповідає А. 

У заяві в генеральну прокуратуру України наш герой написав, що Віктор Степанюк раніше був звільнений з посади через розкрадання лісу, а згодом поновлений. Через такі заяви особи А до силовиків, Степанюк навіть погрожував йому фізичною розправою. За цим фактом теж відкрите кримінальне провадження. «Після направлення скарг до керівництва ДП «Львівський військовий лісокомбінат» до мене телефонував чоловік, який представився начальником охорони лісу ДП «Львівський військовий лісокомбінат м. Львів і запропонував гроші за те, щоб я забрав свою заву. Відповідно, можна стверджувати, що безпосередньому керівництву Степанюка відомі факти крадіжок, і вони його покривають»,- йдеться у зверненні А до генеральної прокуратури України.

Як прозвітували у ДП «Львівський військовий лісокомбінат», після проведення позапланової ревізії в обході № 9 Степанюка В.П виявлено лише незаконну рубку 17 дерев ялини та дуба.
Наш герой звертався у Державну екологічну інспекцію в Рівненській області. Після того, за його словами, розпочалося термінове прибирання лісу. 


Цікавим моментом у цій історії є те, що водіям, які вивозять ЗІЛами зрубаний ліс, видають квитанції датовані 2013 роком. Зауважимо, що на Рівненщині за останніх кілька місяців було відкрито 60 кримінальних проваджень за фактами здійснення незаконних операцій з лісом. У межах цих проваджень вилучено 1300 кубометрів зрізаного лісу, транспортні засоби, технологічне обладнання для оброблення деревини, фінансово-господарську документацію.

Однак, кримінальні провадження відкривають і закривають, а ліс продовжує зникати. Ми просимо прокуратуру та поліцію звернути увагу на можливі факти розкрадання лісу в ДП «Львівський військовий комбінат».
Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: