Замість тепла - скандал: Хомко дав три дні, а далі піде до прокурора

У Рівному мешканці кількох вулиць, в районі залізничної лікарні, протестують проти діяльності ТОВ «Укртепло-Рівне». Люди страждають через роботу котельні ТОВ по вулиці Олександра Олеся, 12 Б. Одні громадяни обурюються через холодні батареї, інші – через викиди, які не дозволяють дихати.
Як повідомляє кореспондент ERVE.UA, громадяни налаштовані радикально. Погрожують перекрити рух на центральній вулиці Рівного.


Люди у відчаї і готові на все


«З грудня минулого року в нас зникло тепло. У жовтні, листопаді ще було тепло. Температура повітря у квартирі була близько 16 градусів. У нас кутовий під’їзд. Згодом температура почала падати, а на дворі мороз. Я викликав з ЖКГ комісію, але вони мабуть додзвонювалися до котельні, і ті, під час їхнього приходу подавали більше тепла. Є акт, що такого то числа приходили на заміри і наміряли 18 градусів. Хоча відповідно до закону, в мене повинно бути 20. Комісія пішла і через дві години – температура впала. І так кожен день. Щодня температура повітря у нас не піднімається 12 градусів», - бідкається мешканець одного з постраждалих будинків Микола.

Холод на Різдво


Ця котельня «прославила» Рівне на всю Україну ще на Різдво. Тоді на кілька днів п’яні кочегари залишили жильців взагалі без тепла. А це мешканці 7 житлових будинків, будинку дитини, навчально-реабілітаційного центру, тубдиспансеру, онкодиспансеру, міської лікарні № 2, школи № 6 та дитячого садочока. Відтоді люди не перестали потерпали через холодні радіатори в своїх оселях. Днями їхній терпець знову обірвався. Зібравшись з духом близько 100 осіб пішли пікетувати котельню. Тоді на місце викликали патрульну поліцію, яка і втихомирила обурений натовп.Якщо на різдвяні свята всю провину через холод у квартирах спихнули на п’яних працівників котельні, то нині керівництво апелює на зношеність системи. Мовляв, 30-40 років нормально тепломережа працювати не може. А ще у будинку цегла «дірява», потрібно утеплювати.


 

«Компанією створено оперативний штаб і розроблено план реагування. Ремонтні бригади у цілодобовому режимі усувають прориви у тепломережі. Ми вже і так понесли багато втрат, однак за січень місяць зробимо перерахунки для мешканців багатоквартирних будинків»,- зауважив директор ТОВ «Укртепло-Рівне».


Смог не дозволяє жити


В той же час мешканці даного району б’ють на сполох через викиди з котельні. За їхніми словами, дим котрий опадає на землю покриває все чорним смогом.
«Ми не знаємо чим вони палять, але дихати неможливо просто. Ми боїмося виводити дітей на двір. А на підвіконнях чорний копоть утворюється. Вони нас просто травлять»,- каже протестувальниця Галина.

Натомість керівництво ТОВ «Укртепло-Рівне» все заперечує.


«Всі документи від екологічних служб є. Твердопаливна котельня працює відповідно до вимог»,- додає Федина.


Погрози мера

Додамо, що в суборенду тепломережі ТОВ «Укртепло-Рівне» надало приватне підприємство «Рівнетеплоенерго» минулого року, яке орендує ці мережі в міста. Тоді «Укртепло-Рівне» виграло тендер на обслуговування обласного онкодеспансеру. Далі міськвиконком надав йому дозвіл застосовувати тариф на виробництво теплової енергії в сумі 931,86 гривні за одну гігакалорію. А це на 25 %, за даними ТОВ, нижче ніж тепло з газу.


Договір чинний до літа 2017-го. Мер Рівного Володимир Хомко наголошує на його достроковому розірванні зі згоди обох сторін. В іншому випадку писатиме скаргу в прокуратуру.


«Такого бардака в Рівному ще не було. Я їх попередив, що угоду про оренду тепломереж, яка закінчується влітку, ми точно розірвемо. Однак я їм рекомендую розірвати її вже завтра. Якщо вони це зроблять через три дні ми запустимо свою котельню і люди забудуть про ці проблеми. Хай по-хорошому віддають це все. Якщо хоче обласна рада, аби вони надавали тепло обласним структурам то нехай. А ми своє заберемо і йдемо, аби не гратися у цю маячню. Якщо вони мене не почують то писатиму заяву до прокуратури »,- каже Хомко.


Натомість за словами Юрія Федина, він не знає чи розірвання контракту може відбутися. «Була така розмова, але я не компетентний щось з цього приводу казати»,- зауважив директор ТОВ «Укртепло-Рівне» Юрій Федина.

На розірванні договору наполягали і самі мешканці проблемного району. Люди вже готові платити більше за теплопостачання, але при цьому жити у теплі.

Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: