В Україні хочуть вирізати сім’ю. Уже піднесено ніж - експерт

В українську Конституцію вносять правки. Зокрема, мова йде про зміни в статті 51, за якою шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки. У змінах до основного закону вже запропоновано вилучити слова «чоловік» та «жінка». Замість них хочуть написати узагальнене визначення: «Кожен має право на шлюб». За словами представника громадянського руху «Всі разом», журналіста Руслана Кухарчука, таке формулювання фактично легалізує одностатеві шлюби. Про це він розповів під час зустрічі у медіа-центрі ERVE.UA.


«Ми не можемо дозволити впровадити такі зміни до конституції. А ще ми не можемо допустити, аби українське законодавство наповнилося виразами «гендерна ідентичність» та «сексуальна орієнтація». І мова про соціальну стать, а не про рівність чоловіка та жінки. А це вже правовий наступ на сім`ю. Завтра (11 квітня,- прим. ред) розглядатимуть новий трудовий кодекс України, зокрема статтю про анти-дискримінацію. Хочуть, аби у ній був пункт про гендерну ідентичність та сексуальну орієнтацію»,- зауважує Кухарчук.

За його словами, в усіх країнах, де прийнятий закон про одностатеві шлюби, зміни розпочиналися із трудового законодавства.

«Це вже класична схема. Щоправда я не знаю, як роботодавець буде визначати сексуальну орієнтацію своїх працівників. Можливо картки якісь видаватимуть. Однак вважаю цей пункт маячнею. Зауважу, що восени 2015-го в так званий «радянський трудовий кодекс», за яким ми ще й досі працюємо, були внесені ці поняття, тому нажаль вони вже існують в правовому полі. Тому наше завдання, аби в новому кодексі їх не було»,- додає Кухарчук.

Окрім того, Руслан Кухарчук виступає проти нововведень – «Шлюб за добу» та «Розлучення за добу». Останнє, поки ще не запровадили органи юстиції.

«Усюди це подається так, що це ніби такий прогресивний та дуже позитивний крок на зустріч українцям. Нині відсоток розлучень в Україні сягає близько 40%. І це при тому, що пара, яка вирішила одружитися має один місяць на роздуми та прийняття остаточного рішення. Якщо в нас масово будуть одружуватися за добу, то відсоток розлучень однозначно збільшиться в десятки разів. До прикладу в Італії, розлучення може тривати від року до п’яти, а той більше»,- зауважує Кухарчук.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: